POLECAMY

5 zabiegów które niszczą twoje włosy

Jak dbać o włosy aby pięknie się prezentowały i były naszą ozdobą. Czego nie powinnaś im robić. Przeczytaj!
5 zabiegów które niszczą twoje włosy fot. Fotolia

1.Mycie włosów nieodpowiednimi szamponami i nie nakładanie odżywki


Używanie zbyt mocnych szamponów, które nie są odpowiednie dla struktury twoich włosów może je tylko zmatowić. Dlatego przed kupnem nowego produktu warto skonsultować się z fryzjerem. Nie możemy też zapominać o nakładaniu odżywki po każdym myciu włosów. Czesanie na mokro i szarpanie kołtunów, które powstały tuż po myciu też dobrze im nie robi. Włosy najpierw powinny nieco przeschnąć w ręczniku, a następnie na naszych ramionach.

2. Zbyt częste ich rozjaśnianie i ondulacja


Tak, dobrze czytasz - ondulacja. Niestety jeszcze wiele z Was korzysta w salonach fryzjerskich z tego zabiegu. Także rozjaśnianie włosów na własną rękę osłabia strukturę włosa. Dlatego jeśli zdecydowałaś się zmienić kolor włosów z ciemnych na jasne, najlepiej taki zabieg  wykonać w sprawdzonym salonie pod okiem doświadczonego fryzjera. Pamiętaj nie każdy włos wytrzyma twoje samodzielne farbowanie. 

3. Częste używanie produktów do stylizacji z alkoholem


Wiem, że nie wyobrażasz sobie życia bez lakieru i pianki ale zbyt częste ich używanie szkodzi włosom. Pamiętajmy więc by nie używać ich codziennie, a jedynie wtedy gdy naprawdę potrzebujemy utrwalenia idealnej fryzury. Alkohol wysusza włosy i sprawia, że stają się one słabsze. Postaraj się kupować produkty z jak najmniejszą ilością alkoholu i poszukaj tych bardziej naturalnych.

4. Złe używanie suszarki i prostownicy


Bardzo często stosujemy prostownicę na mokre jeszcze włosy. Takie postępowanie doprowadzi do ich zniszczenia. Szybko stracą elastyczność i będą suche. Częste używanie suszarki też może spowodować ich wysuszenie. Dlatego najlepiej będzie jeśli używać będziesz ciepłego nawiewu a nie gorącego. Bardzo istotne jest także dokładne suszenie włosów przed snem. To nie tylko obniży ryzyko ich uszkodzenia ale pomoże też ułożyć wymarzoną fryzurę.

5. Zbyt ciasne upięcia


Nasze włosy niestety nie lubią ciasnych upięć ani gumek recepturek po które czasem sięgamy. Niestety ale zbyt mocne upięcia mogą być przyczyną wypadania włosów.  Dlatego też powinnaś ograniczyć do minimum mocne szarpanie i ściąganie włosów. Mocne upięcia przyczyniają się do tego, że naprężone włosy często są wyrywane, a cebulki włosowe są osłabiane. Daj im czasem odpocząć i może rozpuść włosy?
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)