Modne fryzury z krótkich włosów 2020 fot. ImaxTree/ AgencjaFree

Krótkie fryzury 2020 - 5 najmodniejszych fryzur z krótkich włosów

Krótkie fryzury na 2020 rok to przede wszystkim cool girl bob, włosy o długości za ucho i te maksymalnie wyprostowane.
Małgorzata Machnicka / 31.05.2020 12:58
Modne fryzury z krótkich włosów 2020 fot. ImaxTree/ AgencjaFree

Krótkie fryzury w 2020 świętują swój wielki powrót. Pojawienie się nieskończonej ilości odmian klasycznego boba, oswoiło większość kobiet z krótkimi włosami i zachęciło do eksperymentów.

W roku 2020 najmodniejszą długością jest ta za ucho, ale super modne są również ultra krótkie włosy - w końcu krótkie fryzury potrafią być niezwykle kobiece - wyglądają nowocześnie, odmładzają, a ich stylizacja nie zajmuje dużo czasu. Warunki są 2 - muszą być dobrze ostrzyżone i dopasowane do kształtu twarzy.

Spis treści:

  1. Krótkie fryzury 2020: włosy na ucho
  2. Krótkie fryzury 2020: Cool Girl Bob
  3. Krótkie fryzury 2020: ultra krótkie 
  4. Krótkie fryzury 2020: kontrastowe farbowanie
  5. Krótkie fryzury 2020: wyprostowane włosy

Krótkie fryzury 2020 - włosy za ucho

To zdecydowanie najmodniejsza długość włosów na 2020 rok. Najlepiej wygląda w zestawieniu z przedziałkiem na środku i delikatnie pofalowanymi włosami. Trend na włosy za ucho zapoczątkowała brytyjska aktorka, prywatnie partnerka Ramiego Maleka - Lucy Boynton. Teraz nosi je m.in Naomi Watts, Kaia Gerber i Michelle Williams.

krótkie fryzury 2020 za ucho
fot. ONS.pl/Lucy Boynton/Naomi Watts

Krótkie fryzury 2020 - Cool Girl Bob

To jedna z najmodniejszych fryzur zeszłego roku. Okazuje się, że w 2020 roku niewiele się zmieni - również będzie na podium. Cool Girl Bob to niezwykle seksowna i kobieca wersja ukochanej przez wszystkie kobiety fryzury bob. Jak wygląda? Włosy mają długość nie dotykającą obojczyków i są delikatnie pofalowane - przedziałek jest raczej asymetryczny, bo ma wprowadzać kontrolowany nieład. 

Krótkie fryzury 2020 trendyfot. ONS.pl/Reese Witherspoon/Kate Mara

Krótkie fryzury 2020 - bardzo krótkie fryzury

Bardzo krótkie fryzury mają moc odmładzania większą, niż niejeden luksusowy krem. Zerknij tylko na Charlize Theron i Gilian Anderson - obie aktorki mają podobną długość włosów i kolor. Obie wyglądają o 10 lat młodziej!

Bardzo krótkie włosy 2020
fot. ONS.pl/Charlize Theron/Gilian Anderson

Krótkie fryzury 2020 - kontrastowe farbowanie

Tym razem nie tyle chodzi o fryzurę, co o koloryzację. Kontrastowe zestawienia są kontrowersyjne - mogą się podobać lub nie - ale nie da się ukryć, że to jeden z ważniejszych trendów w farbowaniu włosów

Kontrastowe - czyli najczęściej kolor blond kontra czarny, ale zdarzają się również wersje z czerwienią lub rudościami. Dua Lipa i Kristen Steward noszą je już od kilku miesięcy! 

Krótkie fryzury 2020 modne włosy
fot. ONS.pl/Dua Lipa/Kristen Stewart

Krótkie fryzury 2020 - idealnie proste włosy

Włosy z przedziałkiem na środku, o długości maksymalnie do obojczyków i wyprostowane - minimalistyczna, klasyczna fryzura, którą chętnie noszą modelki. Niestety, nie będzie pasowała każdej z nas - wymaga symetrycznych rysów i zdrowych, gęstych włosów. 

Krótkie fryzury 2020 proste włosy
fot. ImaxTree/AgencjaFREE

Więcej o modnych fryzurach:
6 modnych fryzur na 2020 rok
3 fryzury wyszczuplające twarz