POLECAMY

20 najlepszych kosmetyków

Wybierając zwycięską dwudziestkę, kierujemy się nie tylko osobistymi upodobaniami. Równie ważne jest to, czy koncepcja stworzenia tych kosmetyków ma sens i czy Wy – nasze czytelniczki – je polubicie. Mamy nadzieję, że tak!
Życie jurorki konkursu kosmetycznego wydaje się rajem. Setki kosmetyków do wypróbowania (w tym roku padł kolejny rekord ilości zgłoszeń – aż 450!). Ale tak naprawdę to wcale nie jest zabawne, jeśli chce się rzetelnie przygotować do obrad. W ciągu trzech miesięcy musimy (i chcemy!) przetestować wszystkie balsamy, kremy, szampony, zapachy.

Z perfumami sprawa jest bajecznie prosta – spryskujesz nimi skórę i już wiesz, czy ci się podobają czy nie. Kosmetyki pielęgnacyjne to większe wyzwanie – aby zobaczyć efekty ich działania, trzeba je stosować przez jakiś czas. Ale jak używać jednocześnie 30 kremów na dzień? Dlatego naszymi obowiązkami dzielimy się z przyjaciółkami, koleżankami z pracy, a nawet facetami (oni testują dla nas męskie zapachy).

Z czym nam do twarzy?
Zawsze z dużą uwagą śledzimy wszystkie nowości w dziedzinie pielęgnacji twarzy. Krem do twarzy to baza, każda z nas używa go codziennie. Tu szczególnie cenne są dla nas opinie naszych jurorek-dermatolożek, które obiektywnie potrafią ocenić skuteczność lub przełomowość danej technologii. W tym roku nasze zaufanie zdobyły głównie kremy dostępne w aptekach. Za prawdziwy hit uznałyśmy linię rozjaśniającą przebarwienia White Objective Biodermy. Stosowanie jej – jako serii odmładzającej – dr Chlebus zaleca każdej dziewczynie po trzydziestce (wtedy wzrasta ryzyko przebarwień).

Uzależnione od przyjemności
Kosmetyki do ciała i włosów dużo łatwiej przetestować, zwłaszcza gdy mamy do czynienia z podstawową pielęgnacją, a nie np. likwidacją cellulitu lub wyszczuplaniem (choć i tu zgłoszono kilka fajnych patentów). Wszystkie jurorki urzekła pachnąca czerwoną herbatą i figami linia Mary Key – ta marka została nagrodzona w naszym konkursie po raz pierwszy. Uważnie przyglądałyśmy się też kosmetykom do włosów, w końcu fryzury to ulubiony temat naszych czytelniczek. Ich chyba najrzetelniejszą testerką jest Justyna Steczkowska, która ma piękne, długie włosy (niestety, nie mogła być na obradach, ale dzień wcześniej wysłała nam listę swoich faworytów). W tym roku postawiłyśmy na (uzależniające!) mleczko regenerujące włosy Kérastase i sympatyczną serię Z Apteczki Babuni Joanny.

Walka o zapach
W zeszłym roku nie nagrodziłyśmy damskiego zapachu, bo każdej z nas podobał się inny. Z kolei w tym było... za dużo wspólnych typów, więc zdecydowałyśmy się aż na dwa wyróżnienia (Angé ou Demon Givenchy i linia Il Profumo). Co do męskich perfum – faworytem (nie tylko naszych facetów, ale także naszym) był Hypnôse Lancôme!


Skład Jury:
Danuta Bybrowska – redaktor naczelna magazynu URODA
dr Ewa Chlebus – dermatolog, prowadzi w Warszawie klinikę Novaderm, która słynie z peelingów i autorskich kuracji odmładzających
Anna Kondratowicz – zastępca redaktor naczelnej miesięcznika URODA
Małgorzata Kożuchowska – aktorka
Aleksandra Kwaśniewska – dziennikarka, reporterka
Karolina Malinowska – modelka
Justyna Steczkowska – piosenkarka
Barbara Walkiewicz-Cyrańska – dermatolog, właścicielka kliniki Vivaderm, prezes Europejskiego Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych (na obradach zastępowała ją Marta Żelisko, kierownik kliniki Vivaderm)
Joanna Winiarska – dziennikarka magazynu URODA
Anna Zaleska – redaktor naczelna dwutygodnika VIVA!
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)