POLECAMY

10 sposobów na włosy pełne blasku

Dowiedz się, jak sprawić, aby twoje włosy były lśniące i pełne życia.
10 sposobów na włosy pełne blasku fot. ONS

Zdrowe włosy łatwo rozpoznać. Są gładkie i lśniące, ich łuski przylegają jedna do drugiej. Z tak domkniętego włosa nie ucieka wilgoć, a pigment nie traci swojej intensywności. Gładka powierzchnia równo odbija światło. I to jest tajemnica ich ładnego wyglądu. Włosów idealnych nie ma raczej nikt. Większość z nas je farbuje (ten proces trwale rozchyla łuski włosa), resztę robią nieprzyjazne wolne rodniki, chlor, wiatr, spaliny, a nawet dieta. Sprawiają, że włosy są matowe i osłabione.
 Najprostszym sposobem na przywrócenie im dobrego wyglądu są kosmetyki nabłyszczające.
Ale to nie wszystko. Odpowiednia pielęgnacja, umiejętne farbowanie, suplementacja i przemyślana stylizacja są równie ważne dla ich pięknego wyglądu.

Zobacz także: keratyna - sposób na lśniące i miękkie włosy

Jak odżywiać włosy, by były lśniące, ale lekkie i pełne życia?

1 Używaj delikatnych szamponów do codziennego mycia. Unikaj tych z odżywką 2 w 1 lub szamponów silnie oczyszczających.
2 Myj włosy codziennie, jeśli używasz kilku środków do stylizacji. Niektóre kosmetyki zawierają silikony, które obklejając włosy, przyciągają cząsteczki zanieczyszczeń.
3 Raz na dwa miesiące warto pomyśleć o kuracji oczyszczającej (u fryzjera). Polega ona nie tylko na złuszczeniu naskórka skóry głowy, ale także na lekkim peelingu odstających łusek włosa, które dają matowy efekt.

4 Systematycznie nawilżaj fryzurę. Zdrowy włos powinien mieć 10 proc. wody. Aby utrzymać ten stan, warto przynajmniej raz w tygodniu zafundować sobie nawilżającą maseczkę.
5 Nie szarp włosów przy suszeniu – mechaniczne urazy od razu widać na nich gołym okiem. Nie możesz rozczesać włosów? Nałóż na nie dodatkową porcję odżywki i użyj rzadkiego grzebienia.
6 Podczas suszenia włosów suszarką zawsze kieruj strumień powietrza w dół od czubka głowy ku końcówkom włosów. Suszenie w tym kierunku ma swój sens – to dodatkowy proces mechanicznego przymknięcia i przygładzenia odstających łusek włosa.
7 Susz włosy chłodnym powietrzem. Jeśli są bardzo mokre, możesz zacząć od ciepłego, a na koniec wygładzić, używając do tego chłodnego strumienia. Podobnie jak zimny prysznic działa on obkurczająco (prysznic na naczynka, powietrze na łuski włosa).
8 Używaj szczotki z naturalnego włosia. Z reguły ma ona gęsto osadzone włoski. Dzięki temu podczas czesania mechanicznie domykasz łuski i „polerujesz” włos.
9 Kiedy włosy mają dość?
Z ich pielęgnacją łatwo przesadzić. Włos to martwa tkanka. Składniki zawarte w kosmetykach nie są w stanie go odżywić, mogą natomiast poprawić jego wygląd. Działają raczej na zasadzie makijażu: nabłyszczają, nawilżają i wbudowują się w uszkodzone struktury włosa (większość z nich usuwana jest przy każdym myciu). Nadmiar kosmetyków obkleja włos, a to nie wygląda naturalnie. Dlatego uważaj na to, jak często przeprowadzasz silne kuracje, i staraj się jednorazowo nie aplikować zbyt dużej ilości kosmetyku.
10 Koloryzacja ingeruje w strukturę włosa. Co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Ale wizualnie jest dla niego korzystna. Farbowane włosy zawsze mają większy połysk niż naturalne. We włosach naturalnych pigment jest rozłożony nierównomiernie, widzimy mieszankę odcieni. Włos farbowany pokryty jest jednym kolorem z większą ilością melaniny. Równo zafarbowana powierzchnia włosów odbija światło z jeszcze większą siłą. Dobra farba powinna długo utrzymywać połysk, nawet jeśli sam kolor (czyli pigmenty pod łuską włosa) płowieje. Im ciemniejsza barwa, tym bardziej lśniące włosy.

Masz sprawdzony sposób na zdrowe i piękne włosy? Podziel się nim na forum polki.pl!

 

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (7)
/rok temu
Najbardziej efektownym sposobem na włosy pełne blasku są odpowiednie produkty ze sklepu pieknewlosyonline, o czym przekonałam się na własnych włosach :)
/4 lata temu
A ja stosuję Biokap i nigdy nie miała problemu z włosami, zawsze są piękne, zadbane i lśniące :)
/5 lat temu
Na pewno dobrze byłoby stosować się do tych kroków, ale na co dzień to raczej nie możliwe… Ja stosuję Nefret i mam fajne mocne włosy.
POKAŻ KOMENTARZE (4)