POLECAMY

Zrób coś z głową - nowa eko-kolekcja Kangola

Wiosenno-letnie czapki i kapelusiki firmy Kangol zrobione z ekologicznych: bawełny, bambusa i kukurydzy
Zrób coś z głową - nowa eko-kolekcja Kangola fot. serwis prasowy
Kangol stworzył trzy linie czapek, każda stworzona z innego ekologicznego surowca. Są modne, wygodne i zdrowe dla środowiska!

Kolekcja Kangol Bamboo to propozycja czapek z materiału, w którym wykorzystano włókna bambusowe. Bambus, to roślina o niezwykłych właściwościach... Jest najszybciej rosnącą rośliną na świecie! Niektóre odmiany osiągają przyrost ponad 1.2m na dobę! Uprawa bambusa nie wymaga stosowania pestycydów. Bambus nie poddaje się atakom szkodników. W niektórych testach okazuje się być wytrzymalszy niż niektóre stopy stali! Nasze lasy potrzebują około 30 -50 lat aby się w pełni zregenerować. Bambus może być ścinany co 3 lata!

Włókno bambusa jest gładkie, miękkie i wytrzymałe. Posiada również właściwości termoregulacyjne: w czasie lata jest o 2-3 stopnie chłodniejsze od otoczenia. Dlatego jest doskonałym materiałem na letnie nakrycia głowy! Kolekcja Kangol Bamboo wykorzystuje wszystkie wspaniałe cechy tej rośliny uzupełniając je ciekawym wzornictwem.

Kolekcja Kangol Sweetcorn przeznaczona jest dla kobiet, które chcą udoskonalić swój styl życia, chcą czuć się lepiej i wyglądać lepiej. Włókna kukurydzy nadają bardzo kobiecym modelom czapek i kapelusików niespotykaną miękkość dotyku, jednocześnie pozwalając na zachowanie efektownego fasonu.

Kolekcja Kangol Organic Canvas stworzona jest z bawełny ekologicznej Materiał ten uzyskiwany jest z upraw bez udziału pestycydów. Produkcja wymaga więcej czasu i specjalistycznej wiedzy. Tego rodzaju uprawa bawełny wymaga zdecydowanie większych nakładów pracy, ale materiał uzyskiwany jest w sposób przyjazny środowisku. Bawełna organiczna nie powoduje uczuleń. Linia czapek Kangol Organic Canvas powstała z połączenia oryginalnego designu i ekologicznego myślenia.

Wszystkie czapki do kupienia na 
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/9 lat temu
tak, kangol to moje ulubione czapki, już nie mam gdzie składować
/9 lat temu
Fajne i twarzowe