Zegarek IWC z kolekcji "Portuguese"

Zegarek IWC z kolekcji "Portuguese" z wiecznym kalendarzem można określić, jako uderzająco piękny i wyposażony we wszystkie funkcje wskazań, które miłośnik zegarków pragnie posiadać w swoim czasomierzu. Klasyczny wzór zegarka, który oferuje niepowtarzalną mechaniczną wirtuozerię. Zamknięty w eleganckiej złotej kopercie o wielkości 42,3 mm, bardzo precyzyjny mechanizm IWC z funkcjami wskazań: wiecznego kalendarza, fazy księżyca, i informacją o rezerwie naciągu sprężyny, tak jak wszystkie czasomierze z tej manufaktury zapewnia niepodważalną dokładność.
/ 04.09.2007 06:54
Zegarek IWC z kolekcji "Portuguese" z wiecznym kalendarzem można określić, jako uderzająco piękny i wyposażony we wszystkie funkcje wskazań, które miłośnik zegarków pragnie posiadać w swoim czasomierzu.

Klasyczny wzór zegarka, który oferuje niepowtarzalną mechaniczną wirtuozerię. Zamknięty w eleganckiej złotej kopercie o wielkości 42,3 mm, bardzo precyzyjny mechanizm IWC z funkcjami wskazań: wiecznego kalendarza, fazy księżyca, i informacją o rezerwie naciągu sprężyny, tak jak wszystkie czasomierze z tej manufaktury zapewnia niepodważalną dokładność.

Własnej konstrukcji mechanizm, z uznanym systemem automatycznego naciągu typu Pellaton, zapewnia wyjątkowo długą - siedmiodniową rezerwę chodu, która powinna zaspokoić oczekiwania najbardziej wymagającego klienta. Funkcje kalendarza wiecznego w zegarku są zarówno estetycznie wyważone jak i stosunkowo łatwe w użyciu.

W związku z tym, że elementy kalendarza wiecznego: dzień, data, miesiąc, rok jak i fazy księżyca są regulowane jednocześnie poprzez pokręcenie koronki, nie ma potrzeby na indywidualne ustawianie poszczególnych wskazań, tak jak często ma to miejsce w tradycyjnych zegarkach z wiecznym kalendarzem.

Fazy księżyca w zegarku "Portuguese Perpetual Calendar" są najdokładniejszym stworzonym mechanizmem spośród wszystkich naręcznych i przenośnych zegarków - jednostajny ruch po "niebiańskiej arenie" w górnej części tarczy zegarka gwarantuje, że 577,5 lat upłynie zanim wskaźnik zbłądzi o jeden dzień, z aktualnej fazy księżyca.

Zegarek dostępny jest w wersji koperty z różowego lub białego złota. Posiada sferyczne szafirowe szkło, z powłoką antyrefleksyjną, dodatkowo podkreślające elementy układu wskazań. Dekiel koperty wykonany jest także ze szkła szafirowego umożliwiającego podziwianie pracy mechanizmu. Zegarek "Portuguese Perpetual Calendar" jest dowodem na to, iż miłośnicy zegarków, chcąc posiadać zegarek ze wskazaniami wiecznego kalendarza, nie muszą wcale rezygnować z innych najwyższych wymagań co do mechanizmu czasomierza.

Zegarek IWC model IW502213, cena ok. 98 700,00 zł

Sebastian Sutor
salon „odCzasu doCzasu”, Złote Tarasy
www.zegarki.info.pl
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)