Zegarek dla wielbicieli ekskluzywnych aut

Casio wprowadza dwa modele z najnowszej kolekcji Edifice, które są inspirowane starymi samochodami z lat 50 i 60. Kolekcja CASIO Edifice poszerzyła się o dwa kolejne modele: EF-321L stworzone dla entuzjastów eleganckich „dream cars” czyli amerykańskich „samochodów marzeń” z przełomu lat 50 i 60 XX wieku.
/ 24.08.2007 09:34
Casio wprowadza dwa modele z najnowszej kolekcji Edifice, które są inspirowane starymi samochodami z lat 50 i 60.

Kolekcja CASIO Edifice poszerzyła się o dwa kolejne modele: EF-321L stworzone dla entuzjastów eleganckich „dream cars” czyli amerykańskich „samochodów marzeń” z przełomu lat 50 i 60 XX wieku. Auta w tym okresie były naznaczone osobowością Harleya Earla – twórcy innowacyjnego designerskiego budowania i wynalazcy „skrzydlatego” stylu ówczesnych samochodów. Nowe zegarki Edifice próbują uchwycić ducha tamtej epoki.

Obła koperta nawiązuje do linii samochodów, a obszyte kolorowymi nićmi paski do ekskluzywnej tapicerki. Styl użytych na tarczy podziałek przypomina prędkościomierz starego auta, szczególnie że krańcowe wartości od 40 do 60 minuty oznaczono na czerwono. Lewa mniejsza tarcza wygląda niczym obrotomierz. Nawet drugi czas pokazywany u dołu w postaci wskaźnika retrograde nawiązuje do starych pionowych szybkościomierzy.

Szkło mineralne zastosowane w nowych modelach CASIO Edifice jest odporne na zarysowania. Podobnie jak wszystkie zegarki tej serii, modele pozostają wodoszczelne do ciśnienia 10 ATM.

Informacje techniczne:
  • wskazówki pokryte Neobrite
  • wodoodporność do 100 metrów ( 10 atmosfer )
  • koperta ze stali szlachetnej
  • pasek ze skóry
  • datownik
  • podwójny czas
Cena: 299 PLN