POLECAMY

Torba idealna według Ani Kuczyńskiej

Ania Kuczyńska oprócz ubrań 
projektuje też akcesoria.Teraz bierze udział w projekcie, który polega na stworzeniu torby 
doskonałej.
Torba idealna według Ani Kuczyńskiej fot. annakuczynska.com
Możliwe jest stworzenie torby idealnej? Ja mam wątpliwości…
Moda jest ulotna, a samo pojęcie doskonałości bardzo względne i subiektywne. Myślę, że istotnym elementem projektowania jest próba stworzenia przedmiotu pięknego, dobrego gatunkowo i funkcjonalnego.

– Nie uważasz jednak, że zawsze trzeba z czegoś zrezygnować? Na rzecz funkcjonalności torby musimy zrezygnować z jej walorów estetycznych i odwrotnie?
Nie, nie sądzę. Dobry design (w tym wypadku mówimy o torbie) może być piękny i funkcjonalny zarazem. Problem pojawia się na poziomie doboru projektu do naszych potrzeb życia codziennego. Często decyzje są pragmatyczne, nie estetyczne.

– Dlatego każda z nas ma pokaźną kolekcję toreb. Ile toreb Ty masz w swojej szafie?
Nigdy ich nie liczyłam. Przyznaję, że głównie noszę torby własnego projektu. Mam torby sportowe, dzienne i wieczorowe. Lubię również nosić teczki – na dokumenty i komputer.

– A czy którąś ze swoich toreb lubisz szczególnie?
Lubię nosić prototypy toreb, które projektuję, i sprawdzać ich funkcjonalność. Z niecierpliwością czekam zawsze na pierwsze reakcje otoczenia. Lubię torby, które mam tylko ja. Modele, które nie weszły do produkcji i są pojedynczymi egzemplarzami.

– Na czym dokładnie polega projekt „UPS à la mode”?
Projekt „UPS à la mode” składał się z trzech etapów. W pierwszym firma UPS przeprowadziła ogólnopolski sondaż na temat zalet, najczęstszych wad i zawartości damskiej torebki. W drugim ogłosiła konkurs, w którym czytelniczki magazynu VIVA! miały za zadanie opisać swoją torebkę idealną. W trzecim etapie spotkałam się z trzema laureatkami. To w oparciu o rozmowę z nimi i wyniki badań stworzę linię toreb.

– Co z tych opisów wynika? Jak interpretujesz oczekiwania laureatek?
Polki szukają torby wygodnej w każdej sytuacji, bez względu na porę dnia i okazję. A przecież istnieje różnica między torbą dzienną a wieczorową. Dobrze, jeśli ten projekt przypomni o tym kobietom i zasugeruje, że torba, szczególnie ta idealna, nie jest miejscem na kanapkę i jabłko.

– Czy wiesz już, jak będą wyglądać Twoje torby?
Na pewno te trzy projekty będą miały wspólny mianownik, będzie je łączyła charakterystyczna dla mojego stylu estetyka. O tym, z jakich materiałów będą wykonane, zadecyduję z laureatkami konkursu.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)