jak wybrać ręcznik plażowy fot. Fotolia

Ręcznik plażowy - Jak wybrać najlepszy - Porady stylisty

Wystarczy, że zwróciśz uwagę na 4 rzeczy, a decyzja stanie się łatwa!
/ 18.05.2015 09:04
jak wybrać ręcznik plażowy fot. Fotolia

Jakie cechy powinien mieć dobry ręcznik plażowy?

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby na plażę zabrać ręczniki, których używamy na co dzień w domu. Prawda jest jednak taka, że ręcznik domowy bardzo często nie sprawdza się na plaży. Co więcej, po powrocie do domu może okazać się, że nie nadaje się on do dalszego używania - słona woda może wybielać lub osłabiać włókna, może się też okazać, że musimy się na stałe zaprzyjaźnić z plamami spowodowanymi brudnym piaskiem czy trawą.

Dlatego też ręcznik plażowy powinien różnić się od tych używanych na co dzień w domu. Jak go zatem wybrać, aby spełniał nasze oczekiwania i służył nam przez lata?

1. Wielkość

Ręcznik plażowy powinien być większy od zwykłych ręczników. Jest to bardzo ważna funkcja, gdyż często używamy go także jak koca. Otulamy się nim także po wyjściu z wody, więc jego wielkość pozwoli nam szybciej wyschnąć. Najlepsze wymiary ręcznika plażowego to 100X180 cm i 135x200 cm.

2. Grubość

Grubość ręcznika plażowego nie powinna być zbyt duża. Ręcznik musi przede wszystkim spełniać swoją podstawową funkcję, czyli wchłaniać wodę. Dlatego też im wyższa gęstość splotu ręcznika, tym lepiej. Grubszy ręcznik to również bardzo często cięższy ręcznik, co nie jest dobrą cechą podczas spaceru na plażę.

jak wybrać ręcznik na plażę

3. Materiał

Najlepsze, najbardziej chłonne ręczniki wykonane są z bawełny. Jeśli zależy ci na ręczniku plażowym wyższej jakości, wybierz bawełnę z Egiptu. Zapewni ci to wysoką jakość i komfort używania.

4. Kolor

Najważniejsze, aby ręcznik po zetknięciu z wodą, nie farbował. Sam wybór kolory ręcznika również jest ważną sprawą. Jeśli zamierzasz używać go tylko w tym sezonie, wybierz ręcznik dopasowany kolorystycznie do kostiumu kąpielowego, jaki zakupiłaś w tym roku. Jeżeli jednak stawiasz na to, że ręcznik będzie ci służył latami, wybierz kolor neutralny.

Więcej o modzie plażowej: