Piękna biżuteria Izy Malczyk

Świat zapachów zamkniętych w wyrafinowanych flakonach był inspiracją dla najnowszej kolekcji wisiorów Izy Malczyk. Pomysł zamknięcia barwnych kamieni w srebrnej klatce przypominającej buteleczkę perfum pojawił się w głowie artystki nagle, jednak, jak przyznaje autorka kolekcji, wykonanie każdej z tych nietypowych ozdób jest niezwykle pracochłonne.
/ 18.10.2007 14:46
Świat zapachów zamkniętych w wyrafinowanych flakonach był inspiracją dla najnowszej kolekcji wisiorów Izy Malczyk.

Pomysł zamknięcia barwnych kamieni w srebrnej klatce przypominającej buteleczkę perfum pojawił się w głowie artystki nagle, jednak, jak przyznaje autorka kolekcji, wykonanie każdej z tych nietypowych ozdób jest niezwykle pracochłonne.

Delikatne, przezroczyste minerały, takie jak labradoryt, akwamaryn, kwarc, ametyst czy karneol oraz tak nietypowe materiały jak naturalny, biały koralowiec czy przepięknie opalizujący kamień księżycowy, zamknięte w formach z 'zapachowej kolekcji' odzwierciedlają zapachy deszczu, lawendy, lodów śmietankowych i rumu. Artystka uwiedziona przez tę nową formę pracuje już nad kolejnymi zapachowymi wisiorami, a każdy z nich jest prawdziwym unikatem.

"Kocham każdy przedmiot, który wychodzi spod moich palców. Ta miłość w nich pozostaje - dzięki niej wszystkie moje prace mają swoją duszę i przemawiają do ludzi językiem piękna" - tymi słowami Iza Malczyk określa uczucia towarzyszące jej w trakcie tworzenia biżuterii.

http://www.izamalczyk.com

Zobacz galerię zdjęć biżuterii Izy Malczyk