Kolczyki do kształtu twarzy

Generalna zasada jest prosta – nie noś kolczyków, które przypominają kształt twojej twarzy. Weź też pod uwagę fryzurę i strój!

/ 28.09.2010 07:00 POWRÓT DO ARTYKUŁU

TWARZ OKRĄGŁA - Staraj się nadać rysom wyrazistość i ekspresje.
Najlepszy efekt uzyskasz, zakładając kolczyki długie lub z elementami pionowymi, a także z motywami kwadratów i trójkątów. Odradzamy kule, koła oraz owale – sprawią, że twoja twarz stanie jeszcze bardziej okrągła.

Kolczyki dla ciebie:
1. Złoto-srebrne klipsy w romby. Cena: 19 zł Sklep: Sping 2. Długie kolczyki z koralików. Cena: 79 zł Sklep: Orsay 3. Kolczyki z cyrkoniami w kształcie migdała. Cena: 43 zł Sklep: Milenium

Sprawdzone rady:

BIŻUTERIA DOBRANA DO FRYZURY. Malutkie klipsy czy kolczyki zginą przy burzy loków. Duże geometryczne kształty natomiast nie będą harmonizować z falami, a wiszące – znikną w prostych, długich rozpuszczonych włosach.
ROZMIAR MA ZNACZENIE. Weź pod uwagę wielkość dodatków – powinna współgrać z twoją sylwetką i wzrostem. Okazałe i długie kolczyki sprawdzą się u pań wysokich, o pełnych kształtach. Filigranowe dziewczyny powinny raczej wybrać coś subtelniejszego.
W DOBRYM STYLU. Złota i srebrna biżuteria nigdy nie wychodzi z mody, jednak strojne kolczyki z dżetami lub kamykami nie są dobrym dodatkiem do sportowego stroju czy nastroszonej pazurkami fryzurki. Do wizytowej sukienki i koka nie pasują z kolei kolorowe, wykonane z plastiku.

Uwaga! Niektóre z nas mogą mieć alergię na metale czy stopy. Najczęściej uczula biżuteria ze srebra i złota o najniższych próbach, np. 8-karatowe złoto (próba 333), a także stopy z dodatkiem takich metali jak nikiel. Trzeba wziąć to pod uwagę, wybierając kolczyki.