POLECAMY

Jakie buty na zimę

O tym, jakie buty teraz nosić i jak je dobierać do stylu i sylwetki, mówi Ania Męczyńska, stylistka i makijażystka
Jakie buty na zimę fot. FREE
Wybór butów jest naprawdę ogromny. Oczywiście najłatwiej będzie szczupłym dziewczynom ze smukłymi nogami – to właśnie dla nich stworzono takie fasony, jak botki tuż za kostkę (płaskie i na obcasie), luźno opadające saszki, naciągane za kolano kozaki a la kot w butach.

Jeśli jednak masz trochę pełniejsze nogi, polecam fasony butów, które ładnie podkreślają i modelują łydkę: klasyczne kozaki na obcasie (modne są tzw. francuskie obcasy, czyli stabilne, grubsze – takie buty fajnie wyglądają z prostą spódnicą czy włożone na dżinsy), ciężkie, męskie z klamrami, do połowy łydki (uważaj tylko, aby spódnica nie zaczynała się tuż nad nimi, bo w ten sposób odsłonisz najgrubszą część łydki) czy modne sznurowane (za kostkę lub pod kolano).

I jeszcze jedna moja rada: wybieraj dość proste fasony, ale zdobione (modne są ozdoby obcasów, paski i klamerki) lub w ciekawych kolorach. Bardzo trendy jest też zamsz.

Gdy idziesz do sklepu…

Buty zawsze mierz przed lustrem. Najlepiej takim, w którym widzisz całą sylwetkę, nie tylko nogi.
Jeśli planujesz nosić je do spódnicy, najlepiej abyś w niej poszła do sklepu. 
Nie dopasowuj ich do koloru torebki ani płaszcza. To bez sensu.  
Szukaj modnych fasonów. Dzięki nim cała będziesz wyglądać trendy. Niech wyrażają też twój charakter.

Superrada: Przymierzając buty, zwróć uwagę, czy nie dodają ci kilogramów i nie skracają sylwetki. Wśród wielu fasonów na pewno znajdziesz idealny dla siebie.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)