szpilki, buty fot. FREE

Jak przetańczyć w szpilkach całą noc

Przed Tobą karnawałowy maraton. Szpilki to najseksowniejszy wybór na te okazję. Ale postaraj się by buty nie zepsuły Ci wieczoru.
/ 04.01.2010 08:57
szpilki, buty fot. FREE
By wygodnie tańczyło Ci się w szpilkach:

Nigdy Nie wkładaj nowych szpilek tuż przed imprezą. Jeśli kupiłaś je tego samego dnia, najpierw pochodź w nich po domu przez kilka godzin (możesz założyć bawełniane skarpetki), aby lepiej dopasowały się do stóp. Warto też użyć specjalnych sprejów, które nieco rozciągają buty.

Przygotuj stopy. Nawet jeśli twoje nogi nie mają tendencji do opuchnięć, wmasuj w nie krem poprawiający krążenie (np. marki Floslek, Rilastil, Dax Cosmetics). Często imprezujesz w karnawale? Profilaktycznie możesz przyjmować tabletki poprawiające krążenie i zapobiegające opuchnięciom (np. Innéov Drenaż).

Przed wyjściem z domu poświęć kilka minut na gimnastykę stóp – podnoś palcami drobne przedmioty z podłogi, stopami zakreślaj kółka w powietrzu.

Wygodniejsze buty to te z zabudowanymi noskami i na platformie. Gdy je nosisz, stopa nie zsuwa się do przodu, a dzięki platformie wysokość obcasów jest odczuwalna jako niższa i mięśnie stopy są znacznie mniej napięte.

Zaopatrz się w stabilizujące wkładki żelowe (np. Kiwi, Scholl). Zapobiegną ślizganiu się stóp (możesz kupić takie, których używa się pod palce, pięty i śródstopie). Na wszelki wypadek miej też przy sobie plastry.

Weź drugą parę szpilek na zmianę. Kiedy stopy będą już zmęczone, może okazać się, że zmiana butów przyniesie ci ulgę.