POLECAMY

Jak przechowywać akcesoria

Kolczyki, apaszki i korale walają się po twojej szafie i pokoju? Pomożemy ci je okiełznać!
Jak przechowywać akcesoria fot. FREE
ODDAJ TO, CZEGO NIE POTRZEBUJESZ

* Przejrzyj dodatki i odłóż te, których nie nosisz. Masz w szafie okulary przeciwsłoneczne, których przez rok nie zakładałaś, albo szaliki, które wyszły z mody? Oddaj je tym, którym mogą się bardziej spodobać lub wystaw na aukcję internetową.
* Jeżeli masz niepotrzebne dodatki, ale nie chcesz się ich pozbywać, umieść je w przezroczystym pudełku i przeznacz dla nich osobne miejsce w szafie.
* Weź udział w wymianach ubrań i dodatków lub zorganizuj takie spotkanie sama – oddasz zbędne akcesoria, wyszukasz coś dla siebie, a przy tym miło spędzisz czas z przyjaciółkami.

TO, CO CHCESZ ZACHOWAĆ, POSEGREGUJ

* Paski i szaliki ułóż według kolorów, naszyjniki według długości. Dobierz dla nich odpowiednie szuflady. Jeżeli masz dużo szalików, przeznacz dla nich głęboką szufladę. Jeśli nosisz je często – niech to będzie łatwo dostępne miejsce.
* Kup kilka pojemników, które można umieszczać w szufladach. Mają dużo przegródek, dlatego są świetne do przechowywania biżuterii. Możesz też kupić specjalne kasetki z szufladkami.
* Torebki możesz powiesić na zamontowanym w szafie haku albo posegregować na np. zimowe, letnie, wieczorowe i poukładać w kolorowych (podpisanych!) pudełkach.
* Buty warto przechowywać w oryginalnych, firmowych pudłach – na każde naklej zdjęcie danej pary butów.
* Okulary, zawieszone na zausznikach, można umieścić na drążku zamontowanym na drzwiach szafy.

Super rada:
Dbaj o porządek! Wieczorem poświęć kilka minut na odłożenie akcesoriów, które nosiłaś, na właściwe miejsce. To lepsze niż odkładanie ich gdziekolowiek i porządkowanie dopiero wtedy, kiedy w szufladach zrobi się bałagan.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)