Jak nosić biżuterię

Powszechnie wiadomo, że biżuterią można zmienić styl każdej kreacji i że w domu zawsze warto mieć wybór różnych „świecidełek”. Natomiast dobieranie poszczególnych elementów do stroju już nie wydaje się takie oczywiste. Głowimy się, ile dodatków maksymalnie możemy włożyć naraz i jakim kluczem posługiwać się w doborze biżuterii.
/ 09.12.2008 23:26
Jak nosić biżuterię

Sama Coco Chanel mawiała, że przed wyjściem z domu warto spojrzeć w lustro i jeśli coś można zdjąć, a stój i tak wygląda świetnie - to znaczy, że właśnie o tą rzecz jest za dużo.

Dobór biżuterii zależy również od stylu, który preferujemy. Gdy dobrze czujemy się klimacie etno możemy założyć kaskadę bransoletek w różnorodne zwierzęce wzory – ale to propozycja dla posiadaczek długich rąk. Jeśli natomiast wolimy klasykę, do wieczorowej sukni możemy założyć po jednej bransoletce na każdą rękę. Kiedyś modne było noszenie takich samych egzemplarzy, w tej chwili obowiązuje większa dowolność i na każdej ręce może błyszczeć inna bransoletka.
Jak nosić biżuterię

Ile pierścionków na dłoni jest w dobrym stylu? Gdy gustujemy w minimalizmie i nosimy proste kroje strojów, lepiej wybrać pojedynczą ozdobę z wyeksponowanym oczkiem. Gdy przebieramy się za damę i lubimy romantyczne stylizacje, możemy założyć kilka dużych pierścieni na raz. Również broszki lubią łączyć się po kilka sztuk, bo razem można stworzyć większy efekt, lecz do pracy lepsza będzie jedna delikatna ozdoba. Źle natomiast wyglądają pierścionki włożone na palce bez żadnego przemyślenia. Zakładanie wszystkiego, co mamy – srebra i złota i 5 drobnych pierścionków naraz jest nieestetyczne. Dwie drobne srebrne bransoletki w zupełności wystarczą.

Do każdego stroju powinnyśmy nosić inny dodatek, ponieważ w ten sposób uda się nam wydobyć piękno każdej z naszych stylizacji i podkreślić atuty sylwetki. Długie korale i wisiorki wyszczuplają oraz wydłużają twarz, a krótkie i duże ozdoby zaokrąglają. To też ważne, ponieważ wiele jest osób które pragną się pogrubić, dodać sobie okrągłych kobiecych kształtów, a nie wyszczuplić.

Izabela Jabłonowska, stylistka
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)