POLECAMY

Hermes Birkin — symbol luksusu

Jej prototyp powstał w domu mody Hermes już na początku lat 80., ale dopiero w nowym stuleciu torebka zyskała miano kultowej! Nazwę zawdzięcza brytyjskiej aktorce.
Torebka Birkin to flagowy produkt domu mody Hermes . Ponoć jej powstanie zainspirowała brytyjska aktorka Jane Birkin , która podczas lotu z Londynu do Paryża narzekała Jean Louis Dumas'owi - dyrektorowi generalnemu i synowi założyciela firmy Hermes, że brakuje jej dużej, skórzanej torby na weekendy. Jednocześnie opisała jak wyglądałby jej ideał . Na jej cześć nazwano więc nowy model torebki, którego sława wyprzedził dokonania jej pomysłodawczyni!

Torebka dostępna jest obecnie we wszystkich kolorach i rozmiarach. Szeroki jest też wachlarz materiałów z jakich jest robiona, od skóry krokodyla po skórę strusia . jej koszt to minimum 8000$ ale zdarzają się też takie za które trzeba zapłacić kilkadziesiąt $. Nie jest tajemnicą, że na spersonalizowany model, wedle włąsnych zachcianek trzeba czekać do dwóch lat . Na szczęście torba od dawna nie wychodzi z mody!

Jest to też jedyna torebka na świecie, która z czasem nie tylko nie traci na wartości, ale niekiedy jej notowania mogą wzrosnąć. Dlatego można rozpatrywać ją w kategoriach inwestycji.

Torebka stała się symbolem luksusu i wyższych sfer . Noszą je gwiazdy show-biznesu i żony potentatów finansowych. Niektóre gwiazdy nie ograniczają się do jednego egzemplarza.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/6 lat temu
Sprowadzamy różne modele torebek Louis Vuitton, Hermes, Prada, Gucci, Burberry - nowe i oryginalne Shancos.sklepNa5.pl