jak dobrać biżuterię fot. FREE Imax/Tree

Dobierz biżuterię do figury - Trendy sezonu - Modne dodatki

Obsługa instrukcji biżuterii jest bardziej skomplikowana niż się wydaje
/ 30.09.2016 15:04
jak dobrać biżuterię fot. FREE Imax/Tree
Biżuterią, podobnie jak torebkami i paskami, powinnaś się bawić, dobierając ją do konkretnego stroju... lub swojej figury. Przy pomocy sznura korali lub ogromnego wisiorka można odciągniąc wzrok od drobnych mankamentów sylwetki. Jednak skoro da się "pomóc’’ figurze, można też jej zaszkodzić... Pewnie zauważyłaś, że najmniej ryzykowne są małe kolczyki na sztyft i cienkie bransoletki, a wraz ze wzrostem rozmiaru biżuterii zwiększa się niebezpieczeństwo popełnienia błędu. Trzeba też uważać na mieszanie materiałów oraz stylów. Kieruj się naszymi wskazówkami, a będzie OK!

Problem: niski wzrost

Zasada jest bardzo prosta. Drobna sylwetka wymaga subtelnej biżuterii. Jeśli jesteś filigranowa, zawieś na szyi kilka sznurów drobnych koralików lub jeden zwracający uwagę wisiorek na łańcuszku. Najlepiej będziesz wyglądać w ażurowych, cienkich i podłużnych kolczykach.

Unikaj!
Ciężkich, dużych korali i długich naszyjników, ponieważ masywna biżuteria przytłoczy twoją sylwetkę. Poza tym będziesz wydawała się dużo niższa niż jesteś w rzeczywistości. 

jak dobierać biżuterię
|Od lewej: Rodarte, Elisabetta Franchi, Dsquared2 - fot. FREE|

Problem: krótka szyja

Możesz do woli szaleć z długimi kolczykami. Im bardziej ozdobne i podłużne tym lepiej. Dlaczego? Pionowe linie optycznie wydłużają szyję. A co z naszyjnikami? Dobrze, żeby był długi i sięgał przynajmniej do biustu. 
 
Unikaj!
Kolczyków w kształcie dużych kół i kropel, choćby były najpiękniejsze. Nie chcesz przecież, aby twoja szyja całkiem zniknęła? Nie dla ciebie są też naszyjniki blisko szyi czy te w postaci obróżek.

Problem: wysoki wzrost

Wysokie kobiety o mocnej budowie mogą pozwolić sobie na duże i wyraźne ozdoby. Noszenie ich pozwala zachować odpowiednie proporcje pomiędzy sylwetką a dodatkami. Panie powyżej 173 cm wzrostu mogą szaleć z etnicznymi wisorami i obręczami w uszach.
 
Unikaj!
Drobnej biżuterii, która zginie przy postawnej sylwetce. Nie mówiąc już o tym, że niepotrzebnie podkreśli ewentualne kragłości. 

jak dobrać biżuterię do figury
|Od lewej: Bora Aksu, Giorgio Armani, Suno fot. FREE|

Problem: duży biust

Duży biust przyciąga uwagę. Nosząc na dekolcie (5 cm poniżej kości obojczyka) naszyjnik ozdobiony ładnym wisiorkiem, odciągniesz wzrok od piersi. Taki zabieg doda sylwetce lekkości.
 
Unikaj!
Nawet nie myśl o długich kolczykach i wisiorkach. Wszystko, co będzie się "opierało’’ na linii biustu przyciągnie w jego stronę wzrok. Czysta matematyka: duże plus duże równa się ogromne...

Zobacz więcej biżuteryjnych porad: