POLECAMY

Christian Louboutin - Historia czerwonej podeszwy

Gwiazdy zaprzedały swoje... nogi Christianowi Louboutinowi! Bo jego szpilki wiodą do sławy.
Christian Louboutin - Historia czerwonej podeszwy

To dzięki pracy w paryskim kabarecie nastoletni Louboutin postanowił zostać szewcem. Godzinami wpatrywał się w roztańczone nogi artystek i oczarowany szył dla nich buty. Chciał z każdej kobiety wydobyć seksapil. Na początku lat 90. przywrócił modę na megaszpilki – w niektórych jego modelach obcasy mają aż 12 centymetrów. I za to właśnie pokochały go gwiazdy. Projektując już dla słynnych domów mody,Buty z czerwoną podeszwą

Louboutin podpatrzył, jak jedna z asystentek malowała paznokcie czerwonym lakierem Chanel. I tak wpadł na pomysł... czerwonej podeszwy, która ożywiła czarne buty i szybko stała się znakiem rozpoznawczym jego marki.

Christian Louboutin zaprojektował dziesiątki modeli butów – od klasycznych szpilek po awangardowe platformy. Można je kupić w jednym z jego 10 butików na świecie (np. w Paryżu, Londynie, Nowym Jorku) lub przez Internet: christianlouboutin.com. Ceny od 800 zł w górę!

Christian Louboutin z bliźniaczkami OlsenRihanna w butach od Louboutin'aSarah Jessica Parker na planie "Seksu w wielkim mieście" w butach "z czerwonymi podeszwami"

Więcej przeglądów modnych butów:

polkipl twitter polkipl pinterest polkipl instagram polkipl google plus polkipl facebook polkipl
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)