buty Pollacki fot. serwis prasowy Pollacki

Z polską metką: ręcznie robione buty Pollacki

Czyli powrót do korzeni sztuki rzemieślniczej...
Joanna Mroczkowska / 09.06.2015 06:27
buty Pollacki fot. serwis prasowy Pollacki

Uwielbiamy modowe nowinki a tym bardziej te z naszego własnego podwórka. Z przyjemnością przedstawiamy nowy koncept na polskim rynku - markę Pollacki, która tworzy ręcznie robione buty z naturalnych skór. To tradycyjne szewskie narzędzia, skóry ręcznie farbowane, malowane i przecierane a przede wszystkim pasja do tworzenia...

buty Pollacki

Ten polski brand powstał przede wszystkim z miłości do dobrego, skórzanego obuwia i przedwojennej sztuki rzemieślniczej. Adam Kuty, twórca Pollacków, od lat marzył o wykreowaniu czegoś wyjątkowego, z charakterem, będącego kontrastem do wszechogarniających nas sieciówek.

Buty Pollacki - hit z polską metką

buty Pollacki
Moją inspiracją była moda robotnicza lat 20. Skórzane, derbowe trzewiki, które z buta codziennego przeradzały się po niedzielnym pastowaniu w but wizytowy. Proste, klasyczne, funkcjonalne i trwałe. Pozytywną inspiracją była też berlińska ulica.  Zawsze przy okazji moich wędrówek wracałem  z kilkoma parami skórzanych, mocnych butów z charakterem.
- mówi Adam Kuty

Wśród modeli, które znajdziecie pod metką Pollacki są m.in. buty inspirowane przedwojennymi trzewikami czy mocnym fasonem derby, nonszalanckie trampki i robotnicze glany. Wszystkie w męskim stylu jednak modele są unisexowe. Każdy model jest robiony ręcznie dlatego proces produkcji 1 pary butów Pollacki trwa od 1 do3 tygodni. Wow!

Modne buty na lato 2015:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)