Buty a la grunge diva

Stabilne, trochę w męskim stylu i "ciężkie" buty pomogą ci stworzyć taką ponadczasową stylizację
/ 29.09.2009 10:59
Sezon jesień – zima 2009 to wielki come back looku z lat 90-tych czyli grunge'owych klimatów Seattle, symbolu takich kapel jak Nirvana, Pearl Jam czy Soundgarden. Podniszczone koszule, wytarte jeansy i nonszalanckie buty to image’owy głos pokolenia z tej buntowniczej epoki.

Twórcy najnowszej kolekcji marki Vagabond, podobnie jak czołowi projektanci zafascynowali się tym maksymalnie szczerym, niedbałym i niepokornym stylem. Buty na solidnych obcasach i masywnych platformach przekornie można komponować z elegancką marynarką ozdobioną rewolucyjnymi badge’ami oraz legginsami. Lniana torba może być kropką nad „i” dla tego charakternego looku. Metalowe dodatki są dla butów niczym tatuaż, który przypomina o ostrym, rockowym i czasem wręcz psychodelicznym brzmieniu tak charakterystycznym dla muzyki grunge.

Wprost uwielbiane przez pokolenie „Smells Like Teen Spirit” sukienki w rozmiarze oversize, flanelowe koszule i za duże berety są stworzone do butów Vagabond z wysoką cholewką. Militarne motywy idealnie oddają gruge’owy bunt i negację rzeczywistości.
Tagi: buty, Vagabond