Peggy Bundy/Barbie fot. Barbie/Świat Według Bundych

Klapki na obcasie - Modne buty - Trendy wiosna-lato 2017

Buty, które kojarzą się z tandetą są hitem tego lata. Skusisz się?
Joanna Mroczkowska / 30.03.2017 12:48
Peggy Bundy/Barbie fot. Barbie/Świat Według Bundych

Latem 2017 nosimy klapki w stylu Barbie

Klapki to najwygodniejsze i najmodniejsze rozwiązanie na letnie miesiące. Jednak w momencie, kiedy przekonałyśmy się do modeli z szerokim paskiem, projektanci wciskają nam kolejny trend. Trend, do którego wbrew pozorom szybko możemy się przekonać.

Więcej modnych butów z najnowszych kolekcji

Buty typu mule na obcasie i klapki na obcasie nosiły Barbie i Peggy Bundy ze słynnego serialu "Świat według Bundych". Stylizacje z obuwiem w tym stylu nie wyglądają na najbardziej... przystępne. Jednak tamte czasy minęły, a klapki na obcasie zyskują nowego wydźwięku. Nawet te z puszkiem!

 

Kiedyś klapki na cienkim obcasie kojarzyły się z tandetą lat 60., a potem 80. Każda z nas pamięta, że sztampowym modelem butów, które były w komplecie z lalką Barbie - były różowe klapki na szpilce. Zaś obcisłe legginsy z lycry, zaznaczona talia szerokim paskiem i wysoka fryzura to look, z którego znana jest Peggy Bundy.

Zaś wiosną 2015 roku Jeremy Scott zaprezentował kolekcję inspirowaną kultową lalką Barbie. Potem stworzył limitowaną kolekcję butów Barbie z brazylijskim brandem Melissa. Teraz buty w tym stylu to must-have. Trzeba było tyle czekać!

 

Dzisiaj buty tego rodzaju nosimy do szerokich spodni do ziemi, wąskich rurek, krótkich spódniczek... dosłownie wszystkiego. A jeśli zapomni się o ich historii, trzeba przyznać, że prezentują się bardzo zacnie. A może się mylimy?

Poznaj najnowsze trendy na wiosnę i lato

 

"Learning how to love is like learning how to tie your shoes, which is precisely why I wear slippers." Jarod Kintz. 👠 "Sometimes comfort doesn't matter. When a shoe is freakin' fabulous, it may be worth a subsequent day of misery. Soak in Epsom salts and take comfort in the fact that you're better than everyone else." Clinton Kelly My #solesister, @stejamoe gave me these. I know what you're thinking, "why didn't I screen all my girlfriends to include only the ones that wear the same size and have impeccable taste?". I've always wanted Barbie shoes! I look forward to wearing them through the aisles at Home Depot while shopping for caulk. They MAY be a bit over the top for merchandising bottle cases at Total Wine stores, but these babies WILL be turning up the volume on some outfits soon. #barbieshoes #barbiemules #pinupmules #pinuppumps #pinupshoes #redshoes #redpumps #fabulousfootwear #retromules #retropumps #buytheshoes #pairofpretty #marvelousmules #keyuteshoes #retrofashion #pinupfashion #nofilter

Post udostępniony przez Sarah Ritchie (@craftbeerbetty)