jak nosić szpilki fot. FREE Imax/Tree

Jak nosić szpilki - Porady stylisty - Trendy sezonu

Sprawdźcie nasze porady już teraz!
Joanna Mroczkowska / 29.07.2016 13:48
jak nosić szpilki fot. FREE Imax/Tree

Wiadomo, że każda kobieta wygląda bardziej atrakcyjnie w butach na obcasie. Jednak na co dzień nie każda z nas ma tyle samodyscypliny i niestety wygląd przegrywa z wygodą. Dla tych, które np. do pracy noszą płaskie buty - tylko dlatego, że boją się szpilek mamy kilka porad. Jesteśmy pewne, że pomogą wam przetrwać cały dzień na obcasach bez zmęczenia! Może dzięki nim więcej z nas zacznie wybierać kobiece czółenka...?

Jak nosić szpilki przez cały dzień i nie zmęczyć stóp?

Powinniście zacząć od poznania swoich stóp. W tym przypadku nie zaszkodzi wizyta u ortopedy, który sprawdzi czy wszystko jest ok. Kupując szpilki warto znać swoje stopy - dokładny rozmiar a także cechy - płaskostopie, wysokie podbicie. I właśnie do nich dopierać odpowiednie modele.

Cały dzień na szpilkach jest na pewno bardzo stylowy jednak przydadzą się przerwy. Będąc w pracy zdejmij od czasu do czasu buty i np. pod biurkiem rozprostuj place.

Jakie szpilki są najwygodniejsze?

Oczywiście nie odkryjemy Ameryki jeśli doradzimy wam by w miarę możliwości wybierać grubsze obcasy i wyższą podeszwę. Słupki i delikatna platforma sprawi, że buty będą o wiele bardziej znośne.

Pamiętaj również, że im bardziej zabudowany buty tym stopie wygodniej. Dlatego zimowe botki są o wiele bardziej wygodne niż wycięte czółenka na lato. Dlatego w ciepłych sezonach warto wybierać modele np. z paskiem na kostkę. Stopa będzie bardziej stabilna.

Ostatnią - jeśli nie najważniejszą rzeczą jest to by nie zapominać o żelowych wkładkach - te naprawdę działają! Zatem do dzieła!

Więcej modnych hitów na wiosnę 2016:

Eleganckie baleriny na wiosnę Modne buty na wiosnę - przegląd Aktualna obsesja - turkusowe botki?

Tagi: stylista