Szybkie i bezinwazyjne zabiegi odmładzające: Zaffiro i Geneo

Młodości zatrzymać się nie da. Można jednak zachować młody wygląd na długo lub go przywrócić. I to bez użycia skalpela! Specjaliści ze SkinClinic w Warszawie zaproponowali bohaterce naszego filmu zabiegi, które niemalże cofają czas.
21.01.2021 16:23
Dziś słowo „lifting” nabiera zupełnie innego znaczenia od tego, jakie poznałyśmy przed laty. To już nie musi być bolesny zabieg chirurgiczny, po którym rany długo się goją, a blizny trudno ukryć. Taka operacja nie jest odpowiednia dla wszystkich i wiele osób po prostu przeraża. Jednak teraz lifting odbywa się zupełnie inaczej. Współczesna medycyna estetyczna oferuje nieinwazyjne i bardzo bezpieczne zabiegi, bez konieczności cięcia i zszywania. Po większości z nich nie potrzebujemy żadnej rekonwalescencji, a efekt pojawia się niemal od razu. 
 
Bohaterka naszego filmu, za radą specjalistów z warszawskiej kliniki SkinClinic zdecydowała się poddać dwóm z nich: Zaffiro i Geneo.
 
 

Zabieg Zaffiro 

 
Termolifting, podczas którego do odmłodzenia, uelastycznienia i pobudzenia skóry do odnowy wykorzystuje się energię cieplną. Jak to działa?
 
Podgrzewane i drażnione wiązką światła podczerwonego włókna kolagenowe reagują skurczem i wracają do o swoich pierwotnych rozmiarów, dzięki czemu skóra staje się bardziej naprężona i jędrniejsza, a zmarszczki zostają wygładzone – wyjaśnia kosmetolog Maria Koniec. – Efekt jest natychmiastowy, jednak na tym nie koniec, bo Zaffiro działa także długofalowo: pobudza tkanki do samodzielnej regeneracji. W rezultacie w ciągu kolejnych 6 miesięcy nawet o 30% wzrasta wytwarzanie kolagenu, odpowiedzialnego za prawidłową gęstość i napięcie skóry.
Zabieg Zaffiro jest nieinwazyjny, bezpieczny, a dzięki zastosowaniu żelu chłodzącego całkowicie bezbolesny. Żeby osiągnąć spodziewany efekt, przed zabiegiem wykonywany jest peeling wodny. 
 
Jakie obszary skóry możemy odmłodzić za pomocą Zaffiro? Praktycznie wszystkie, w których zauważamy efekty starzenia, czyli twarz, szyję, dekolt, biust, ramiona, dłonie, pośladki, uda i kolana. 
 
Po zabiegu skóra jest bardziej jędrna, elastyczna i lepiej napięta, a także (w zależności od objętego zabiegiem obszaru): 
  • zauważalnie poprawa się owal twarzy, fałdy, bruzdy i zmarszczki stają się płytsze,
  • szyja i dekolt stają się gładsze,
  • uniesiony zostaje biust
  • skóra brzucha się obkurcza,
  • pośladki stają się jędrniejsze,
  • również bardziej ujędrnione są ramiona,
  • zredukowaniu ulegają „bułeczki” nad kolanami.
Zabieg świetnie się sprawdza także w u tych osób, które w krótkim czasie znacznie schudły, w wyniku czego ich skóra straciła jędrność. Może być też wybawieniem dla kobiet, które po ciąży mają problem z nadmiarem wiotkiej skóry na brzuchu, a po karmieniu z biustem, który nie jest już tak jędrny jak wcześniej.
 
 

Zabieg Geneo

 
Inspirowany naturą zabieg Geneo wykorzystuje biologiczne mechanizmy organizmu. Złuszcza martwy naskórek, umożliwia lepsze wchłanianie składników odżywczych i pielęgnacyjnych oraz dotlenia skórę twarzy. W efekcie skóra staje się odmłodzona.
 
Inspiracją do stworzenia Geneo były gorące źródła, znane z właściwości dotleniających skórę – tłumaczy Maria Koniec. – Zabieg wywołuje w organizmie reakcję zwaną efektem Bohra, w wyniku której tlen wysyłany jest do obszaru zabiegowego. Umożliwia też usunięcie martwych komórek skóry z jej powierzchni, dzięki czemu w trakcie i po zabiegu wszelkie substancje odżywcze łatwo się wchłaniają. Geneo przywraca skórze gładkość, wyrównuje jej koloryt, poprawia jędrność i elastyczność, a nawet pozwala zredukować drobne zmarszczki. I wszystko to widać od razu!
Zabieg jest nieinwazyjny. Przypomina masaż twarzy połączony ze złuszczaniem naskórka. Jest nie tylko bezpieczny, ale także bardzo przyjemny. W jego efekcie:
 
  • cera staje się gładka, miękka w dotyku, świeża i promienna, 
  • koloryt skóry jest wyrównany,
  • drobne zmarszczki znikają niemal zupełnie.
 
Jakie efekty przyniosły oba zabiegi w przypadku bohaterki filmu naszego filmu? Obejrzyjcie i przekonajcie się sami!
 
Materiał powstał z udziałem marki SkinClinic