Przesuszona skóra głowy - porada

Masz przetłuszczające się włosy, ale jednocześnie przesuszoną skórę głowy? Dowiedz się jak temu zaradzić. Nasz ekspert kosmetolog podpowiada.
/ 14.01.2014 00:24
Masz przetłuszczające się włosy, ale jednocześnie przesuszoną skórę głowy? Dowiedz się jak temu zaradzić. Nasz ekspert kosmetolog odpowiada na pytanie Czytelniczki Olgi.
 

Mam przetłuszczające się włosy, ale przesuszoną skórę głowy. Jak temu zaradzić? Olga

Odpowiedź kosmetologa:
 
Problem przesuszonej skóry głowy często jest mylony z łupieżem, ale tak naprawdę nie ma z nim wiele wspólnego. Przesuszenie skóry głowy może być spowodowane reakcją alergiczną na preparaty stylizujące do włosów, np. pianki, żele, lakiery. Na czas leczenia należałoby odstawić tego typu preparaty i zaopatrzyć się w preparaty nawilżające skórę głowy, takie jak maski, odżywki i ampułki. Środki te pomogą złagodzić podrażnienie i świąd nadmiernie przesuszonej skóry. Można tez spróbować naturalnych i łagodnych szamponów myjących. Tu uwaga na skład kosmetyku!
 

Przesuszona skóra głowy przy przetłuszczających się włosach

 
fot. Fotolia

Warto zwrócić uwagę na odpowiednią dietę i suplementację. Należy zwiększyć podaż kwasów omega, które występują, np. w olejach roślinnych (olej lniany, oliwa z oliwek, olej słonecznikowy, itd.), rybach morskich (również w tranie), orzechach włoskich, zielonych warzywach.

 

Porad udziela nasz ekspert: Iwona Jakubiak, kosmetolog. Absolwentka kosmetologii i zdrowia publicznego na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Od 13 lat związana z branżą kosmetologiczną. Współtworzy portal poświęcony branży welness wellnessinfo.pl. Prowadzi prywatną praktykę zawodową gziu.pl. Współpracuje z mediami oraz firmami jako konsultant i trener w dziedzinie kosmetologii i promocji zdrowia.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)