POLECAMY

Mycie włosów – poradnik

Mycie włosów to ważny element ich pielęgnacji. Jak myć włosy, żeby ich nie niszczyć? Od czego warto rozpocząć mycie włosów? Jakie szampony stosować do mycia włosów? Jak płukać włosy? Jakich suszarek powinno się używać do suszenia włosów?

Przygotowanie

Mycie włosów jest jedną z najważniejszych czynności związanych z ich pielęgnacją. Myć włosy należy zawsze wtedy, kiedy tracą swój naturalny połysk i robią się przetłuszczone. Częstotliwość przetłuszczania się włosów jest zależna od wielu czynników, między innymi kontaktu z wodą, wpływu różnych związków chemicznych czy dotyku. Pamiętajmy jednak, że nasze włosy można przyzwyczaić do określonych czynności pielęgnacyjnych, np. mycia raz na dwa dni. Przy wyborze szamponu powinniśmy się kierować przede wszystkim rodzajem naszych włosów. Jeśli myjemy je codziennie, zalecane jest używanie szamponu do codziennego użytku. Wszelkiego rodzaju odżywki, maski czy balsamy powinny być dostosowane do szamponu. Najlepiej jeśli pochodzą od tego samego producenta.

Przed umyciem rozczesz włosy, a potem zmocz ciepłą wodą. Szampon zmieszaj z odrobiną wody i dopiero wtedy nałóż na włosy.

Mycie włosów

Po nałożeniu szamponu należy masować skórę kolistymi ruchami. Masaż poprawia ukrwienie skóry i wzmacnia cebulki włosów. Po wykonaniu masażu skóry można przejść do mycia samych włosów; jeśli są długie, należy je ugniatać. Pamiętaj, żeby nie ciągnąć ani nie szarpać włosów. Po myciu należy spłukać włosy strumieniem letniej wody, następnie po raz kolejny nałożyć szampon i znowu umyć włosy. Dwukrotne umycie włosów jest istotne, ponieważ podczas pierwszego mycia pozbywamy się brudu, kurzu czy łoju, natomiast w czasie drugiego możemy umyć skórę głowy i dokładniej umyć same włosy. Jeśli uznamy, że włosy są dokładnie oczyszczone powinniśmy rozpocząć ich płukanie.

Płukanie włosów powinno trwać około 3 minut. Płucz włosy letnią, a następnie chłodną wodą. Umożliwi to zamknięcie łusek włosów.

Zobacz też: Jak sobie radzić z łupieżem?

Po myciu

Najlepiej jest suszyć włosy za pomocą bawełnianego ręcznika; po osuszeniu należy zdjąć ręcznik z głowy. Zbyt długie trzymanie go na głowie może doprowadzić do tego, że skóra głowy szybko się spoci, a w konsekwencji przetłuści włosy.

Jeśli suszysz włosy suszarką pamiętaj, aby wybrać chłodny nawiew, jeśli jednak nie możesz wybrać takiej opcji powinnaś trzymać suszarkę z gorącym powietrzem co najmniej 15 cm od głowy i ciągle nią poruszać.

Polecamy: Gdy włosy wypadają bardziej niż zwykle

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/5 lat temu
na stronie http://modoweporady.pl/ można odszukać informacje na temat mycie włosów
/5 lat temu
http://modafon.pl/900-jak-myc-wlosy.html tutaj mozna wiele opinii znaleźć na temat mycia włosów
/5 lat temu
Bardzo dziekuje Przydatna wiedza
POKAŻ KOMENTARZE (1)