POLECAMY

Jak dobrać soczewki kontaktowe?

Jeśli masz dość okularów i decydujesz się na szkła kontaktowe, możesz mieć dylemat, które wybrać. Jednodniowe czy miesięczne? Jak je zakładać? Jakie są przeciwwskazania do noszenia soczewek?
Jak dobrać soczewki kontaktowe?

Największym grzechem noszących okulary jest dobieranie soczewek na własną rękę. Znajomość rodzaju wady wzroku i parametrów noszonych dotychczas szkieł absolutnie nie gwarantuje nam właściwego wyboru soczewek kontaktowych. Muszą one być dopasowane nie tylko w zakresie wartości korekcyjnej, ale co najważniejsze – w zakresie krzywizny soczewki, odpowiadającej kształtowi rogówki oka. Znajomość tej ostatniej wartości pozwoli wybrać soczewki, które idealnie przylegać będą do powierzchni oka. Samodzielnie nie określimy także odpowiedniej wielkości soczewki. Wybór „na oko” często sprawia, że narażamy się na różne dodatkowe komplikacje, dyskomfort, a nawet pogłębienie naszej wady wzroku. Dlatego pierwsze soczewki należy dobierać wyłącznie u okulisty lub optometrysty.

Dobór soczewek u specjalisty

W trakcie pierwszej wizyty specjalista przeprowadzi badanie kwalifikacyjne, dobierze odpowiedni rodzaj soczewek oraz powie, jak je zakładać i jak o nie dbać. Każda kolejna zmiana soczewek na inne niż te przepisane... czytaj dalej w serwisie Uroda.wieszjak.polki.pl

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)