Podczas zabiegu mikrodermabrazji dochodzi do usunięcia najbardziej zewnętrznych, obumarłych komórek naskórka, co pobudza podział, wzrost i odnowę w głębszych warstwach i przynosi dobry efekt kosmetyczny./ fot. Fotolia

Jak dbać o dłonie jesienią i zimą?

Kiedy nadchodzą chłodniejsze dni, nasze dłonie stają się często zaczerwienione, suche, a nawet spierzchnięte. Zobacz przepis na odżywczą maseczkę, która ukoi skórę i dowiedz się, jakie kremy chronią ją najlepiej.
/ 05.11.2010 14:06
Podczas zabiegu mikrodermabrazji dochodzi do usunięcia najbardziej zewnętrznych, obumarłych komórek naskórka, co pobudza podział, wzrost i odnowę w głębszych warstwach i przynosi dobry efekt kosmetyczny./ fot. Fotolia

Na ratunek odmrożonych dłoniom

Zmiany skórne spowodowane są spadkiem temperatury. Zatem nie dbanie o dłonie w porze zimowej często kończy się nawet odmrożeniem. W przypadku odmrożenia skóra dłoni robi się sina, taki nieestetyczny stan może utrzymać się nawet przez kilka lat. Pamiętajmy, że kiedy dojdzie do odmrożeń nie należy wkładać rąk pod gorącą wodę, ani kłaść na rozgrzany kaloryfer. W takich sytuacjach najlepiej zanurzyć dłonie w letniej wodzie.

Aby uniknąć odmrożenia pamiętajmy o rękawiczkach, wychodząc na dwór. Najlepsze rękawice, bo najcieplejsze i nie przemakające są skórzane (czasami jednak cena przeraża). Mogą być również włóczkowe, ale wtedy najlepiej zakładać na siebie dwie pary. Natomiast w zaciszu domowym możemy przygotować sobie odżywczy kompres z oliwy i miodu na dłonie.

Kompres z miodu i oliwy

Przygotuj oliwę i podgrzej z 1-2 łyżkami miodu (wzbogacimy kompres dodając zawartość kapsułki witamin A+E). Powstałą miksturę należy posmarować dłonie i nałożyć na nie plastikowe woreczki. Kompres trzeba pozostawić na 20 minut, następnie umyć dłonie i posmarować kremem nawilżającym.

Zabieg na spierzchnięte dłonie

Bardziej skomplikowanym przepisem, jednak niemniej efektywnym jest zabieg na spierzchnięte dłonie.

Przygotuj 1 łyżkę soku z ogórków, 1 łyżkę gliceryny (w czystej postaci można dostać w aptece), krem zawierający masło kakaowe, masło shea, lanolinę bądź wazelinę. Następnie zmieszaj wszystkie produkty, nałóż na dłonie i załóż rękawiczki (mogą być te do mycia pod prysznicem, ale suche), dzięki nim preparat głębiej wsiąknie i odżywi skórę dłoni.

Polecamy: Sprawdź, czy jesteś odwodniona

Jakie kremy wybierać?

Właśnie kremy nawilżające są naszym sprzymierzeńcem, jednak w porze ochłodzenia najlepiej stosować te natłuszczające. Przy wyborze należy kierować się składem kremu. Zalecane są te zawierające naturalne oleje, olejek jojoba, masło kakaowe czy masło shea.

Gdy skóra dłoni jest w dramatycznym stanie, wtedy należy udać się na parafinowy zabieg kosmetyczny. Należy pamiętać, że dłonie są wizytówką każdego człowieka, wystawione są najbardziej na niekorzystne wpływy środowiska oraz detergentów. Dlatego pamiętajmy o codziennej pielęgnacji, natłuszczaniu kremami z witaminami. Aplikowanie kremów odżywczych zajmuje parę sekund, ale ich zdrowy wygląd będzie się cieszył o wiele dłużej.

Polecamy: Jak opóźnić starzenie za pomocą diety?