POLECAMY

Depilacja woskiem – bolesna, ale skuteczna

Depilacja woskiem nie należy do najprzyjemniejszych, ba jest wręcz okrutnie bolesna, lecz metodę można zaliczyć do skutecznych. Nogi pozostają gładkie na kilka tygodni. Jak wygląda zabieg depilacji woskiem? Jakie są przeciwwskazania do depilacji woskiem?
Depilacja woskiem – bolesna, ale skuteczna

Zimny i gorący

Depilacja woskiem usuwa włoski wraz z cebulkami, a odrastające owłosienie jest znacznie delikatniejsze i nie kłuje. Wyróżnia się dwa rodzaje wosku – zimny i gorący.
Zimny wosk jest mniej bolesny, ale również mniej skuteczny. Każdy może go bez problemu wykonać w domu. Gotowe plasty rozgrzewa się w dłoni, po czym nakłada na depilowane miejsce.
Wosk gorący nakłada się na skórę, którą rozgrzewa i dzięki temu łatwiej usunąć zbędne włosy. Poleca się stosowanie wosku gorącego w salonach kosmetycznych, gdyż ta metoda, stosowana przez niedoświadczonej osobę, może spowodować poparzenie skóry.

Zobacz też: Co warto wiedzieć o depilacji laserowej?

U kosmetyczki – wosk kremowy

W gabinecie kosmetycznym możemy się zrelaksować, odprężyć, bo wszystko przygotuje profesjonalna kosmetyczka, ale czy będzie mniej bolało?
Wosk kremowy jest umieszczany w woskownicy z termostatem, aby móc kontrolować temperaturę. Wpierw kosmetyczka przygotowuje ciało – oczyszcza i odtłuszcza stosując balsamy i mleczka. Jest przyjemnie i miło. Następnie, za pomocą szpatułki, jest nakładany wosk na ciało. Robi się nieco cieplej. Na cienką warstwę wosku nakłada się materiałowe paski i dociska je do ciała. I zabawa się rozpoczyna, gdy paski idą w górę. Jedno, szybkie, zwinne szarpnięcie w kierunku przeciwnym, aniżeli wzrost włosów. Boli, niektórych mniej, niektórych bardziej, ale im szybciej plaster zostanie zerwany, tym lepiej. Ból przychodzi nagle i nagle odchodzi, ale wrażenie niewątpliwie pozostaje. I przecież nie jeden plaster się nakłada, szczególnie na nogi, a kilka. Pozostaje zacisnąć zęby i cierpieć dla urody. Na szczęście depilacja wystarcza na kilka tygodni, więc nie musimy cierpieć zbyt często.

Istnieją sposoby, aby bolało mniej. Otóż przez zabiegiem, kosmetyczka może zastosować specjalne mleczko chłodzące i znieczulające. Czy pomaga? Każdy musi ocenić sam.

U kosmetyczki – wosk twardy


Wosk twardy to trochę inna sztuka, na której trzeba się znać. Wosk ten ma postać granulek lub kostek i musi zostać rozpuszczony w wyższej temperaturze (około 42˚C), aniżeli wosk kremowy. Wosk także nakłada się, za pomocą szpatułki, na skórę, lecz po tym trzeba odczekać, aż zastygnie. Plastry w tej metodzie nie są potrzebne, gdyż zrywa się cały kawałek wosku jednocześnie.
Wosk twardy świetnie się spisuje na krótkich, trudnych do usunięcia włoskach. Jednak jego nałożenie i usunięcie wcale nie jest łatwe, i powinno zostać wykonane przez kosmetyczkę z dużą wprawą. W przeciwnym razie skóra może ulec większemu podrażnieniu.

Zobacz też: Depilacja – która metoda jest najskuteczniejsza?

Po depilacji

Na podrażnioną, zaczerwienioną skórę, nakłada się kosmetyki chłodzące, kojące i łagodzące. Resztki wosku, który mogły pozostać, zmywa się zmywaczem po depilacji. Można również zastosować balsam lub żel spowalniający odrastanie włosów.

Przeciwwskazania

 • Żylaki.
 • Ciąża.
 • Cukrzyca.
 • Alergie.
 • Popękane naczynka.
 • Łuszczyca.
 • Epilepsja.
 • Świeże blizny.
 • Stany ropne, owrzodzenia.
 • Niska krzepliwość krwi.
 • Gorączka.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/2 lata temu
Ja mam inny równie skuteczny sposób, depilator panasonic, który mozna stosować na mokro, efekty jak po wosku a ból nieporównywalnie mniejszy.
/5 lat temu
Bo efekt po epilfree jest taki jakby się było na laserze. Tyle tylko, że jest różnica w cenie i to znaczna wg mnie.
/5 lat temu
Ja się przekonałam że jeszcze bardziej skuteczną metodą depilacji jest właśnie zastosowanie wosku a potem preparatów epilfree. Producenci zapewniają o wydłużonym efekcie. Naprawdę włoski odrastają powoli i są słabsze, zdecydowanie słabsze. A cenowo wychodzi bardzo atrakcyjnie.