POLECAMY

Czym jest cellulit?

Cellulit to nierównomierne rozłożenie tkanki tłuszczowej w określonych partiach ciała, np. w udach. Cellulit ma wygląd tzw. pomarańczowej skórki. Za powstawanie cellulitu odpowiadają geny, zła dieta, zaburzenia hormonalne i nagłe skoki wagowe.
Czym jest cellulit?

Układ limfatyczny a powstawanie cellulitu

Cellulit to nierównomierne rozłożenie tkanki tłuszczowej w organizmie, najczęściej występujące w określonych partiach ciała – uda, biodra (nie mylić z cellulitisem - zapaleniem tkanki łącznej choroby wywoływanej poprzez infekcję bakteryjną!). Cellulit może pojawić się u każdej kobiety, w każdym wieku. Jest kilka stadiów rozwoju cellulitu - od niezbyt widocznego, przez grudki i wybrzuszenia, wyczuwalne, gdy weźmiemy w palce fałd skóry, aż po widoczną bez uciśnięcia skóry w palcach "pomarańczową skórkę". Jak dochodzi do powstania cellulitu i jak zahamować ten proces?

Główne przyczyny powstawania cellulitu to zła dieta, niski poziom aktywności fizycznej, gospodarka hormonalna, uwarunkowania genetyczne i inne.

Sposoby zahamowania/ograniczenia procesu powstawania cellulitu: aktywizacja systemu limfatycznego. Co to oznacza?

System limfatyczny odprowadza toksyny. Funkcjonowanie układu limfatycznego zależy od struktury tkanki łącznej. Jeżeli tkanka jest zbyt miękka - ma tendencje do wchłaniania toksyn i magazynowania ich w tkance tłuszczowej. Limfa powoduje oczyszczenie organizmu z substancji gromadzonych w tkance tłuszczowej.

Pamiętaj, że gorące kąpiele źle wpływają na krążenie krwi.

Istnieje wiele sposobów walki z cellulitem: odpowiednia pielęgnacja skóry, ćwiczenia, masaże, dieta, wizyta w salonie kosmetycznym. Wybierz najlepszy dla siebie!

Różne sposoby walki z cellulitem:

Źródło: informacja prasowa /ah

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (5)
/5 lat temu
Ja przed pójściem na zabieg mezoterapii chciałabym jeszcze spróbować bardziej tradycyjnych metod. Oczywiście stosuję różnego typu masażery,jednak nie przynoszą mi one zbyt widocznych rezultatów. Zamówiłam więc sobie ze stronki http://www.dslaboratories.pl/ krem, który stosuje już moja bratowa i bardzo go zachwala. Zobaczymy jak podziała na mnie, jeśli nie przyniesie większych wyników, nie będę już miała wyjścia przed zabiegiem.
/5 lat temu
Polecam różne środki kosmetyczne na cellulit, w moim wypadku się sprawdziły. Szukałam opinii w necie, najlepszy okazał się ranking tu: http://www.na-cellulit.net
/6 lat temu
Pływanie, pływanie i jeszcze raz pływanie!
POKAŻ KOMENTARZE (2)