POLECAMY

Czy pedicure wpływa na samopoczucie?

Zrogowaciałe, popękane pięty nie są powodem do zadowolenia. By o nie zadbać, przypominamy sobie dopiero, gdy stają się obolałe lub mamy problem z poruszaniem się. Jak sprawić, aby stopy odzyskały zdrowy, piękny wygląd? Czy profesjonalny pedicure może poprawić samopoczucie?
Czy pedicure wpływa na samopoczucie?

Obolałe i zmęczone nogi nie wpływają najlepiej na samopoczucie, a to przecież od tej części ciała zależy nasz sposób poruszania się.

Poza codzienną pielęgnacją (myciem, moczeniem, aplikacją kremów zmiękczających, nawilżających i natłuszczających) warto wybrać się czasem do salonu kosmetycznego na pedicure. Samodzielne usuwanie zrogowaciałych zgrubień na piętach i pod stopami za pomocą pumeksu, tarki czy peelingu, nie jest w stanie zastąpić profesjonalnego pedicure wykonanego przez kosmetyczkę.

Wrażliwa stopa

Profesjonalny pedicure to nie tylko sprawa ładnego wyglądu. Narządy wewnętrzne i poszczególne części ciała łączą się z odpowiednimi miejscami na podeszwie stopy. Nazywamy je strefami refleksyjnymi, w których są zakończone nerwy czuciowe – receptory. Masaż, uciskanie określonych miejsc stóp, pobudza pracę organów wewnętrznych. Korzystnie wpływa na nasze zdrowie, pobudza krążenie, oczyszcza organizm z toksyn. Ponadto dodaje energii, relaksuje, odpręża i co najważniejsze – poprawia samopoczucie.

Co daje pedicure?

Zabieg pedicure może być wykonany z użyciem składników łagodzących podrażnienia, zmiękczających, regenerujących oraz nawilżających nasze stopy. Skóra na stopach stanie się bardziej gładka. Podstawowym zabiegiem kosmetycznym pedicure jest usunięcie zrogowaciałego naskórka ze spodu stopy oraz prawidłowe ukształtowanie paznokcia za pomocą narzędzi kosmetycznych. Możemy również usunąć bolesne odciski i modzele oraz skorzystać z masażu dla obolałych, zmęczonych stóp.

Czytaj również: Zespół niespokojnych nóg - powszechna dolegliwość czy poważna choroba?

Zabiegi dla stóp – przyjemne i pożyteczne

Klamry korygujące zmniejszają ucisk na wał paznokcia i staje się możliwe usunięcie kawałka wrastającego paznokcia. Dzięki temu można także skorygować proces wzrostu paznokci tak, by przestały wrastać. Działanie klamr korygujących jest o tyle skuteczne, że w 95% przypadków nie jest potrzebna wizyta u chirurga.

Kąpiel parafinowa, która rozgrzewa, nawilża, regeneruje i uelastycznia skórę, ma także działanie lecznicze. Ciepła parafina powoduje otwarcie porów, dzięki czemu preparaty wnikają w głębsze warstwy skóry.

Czekolada także jest wykorzystywana w celach kosmetycznych. Stosowana w pedicure stymuluje krążenie, dotlenia skórę, poprawia jej koloryt. Nawilża, głęboko relaksuje, a poza tym jest bogata w witaminy A, E, F, H oraz sole mineralne, które wzmacniają naskórek.

Algi i wodorosty, powodują normalizację wydzielania potu. Sprawiają, że po całym dniu pracy nasze stopy są lekkie i wypoczęte. Zapobiegają pękaniu skóry, zmiękczają zrogowacenia, modzele, nagnioty. Uczucie świeżości pozostaje na dłużej.

Polecamy: Rybi pedicure

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)