POLECAMY

Czy czekolada opóźnia starzenie?

Czy jedząc czekoladę zatrzymujemy młodość?
Czy czekolada opóźnia starzenie? fot. serwis prasowy Esthechoc/kolaż Polki.pl

Wiemy, że kakao, czyli główny składnik każdej czekolady, ma właściwości przeciwstarzeniowe. Jednak musielibyśmy zjadać 100 g ciemnej czekolady dziennie, aby dostarczyć odpowiednią jego dawkę do spowolnienia starzenia.  To aż 500 kcal! Dlatego nikt tak nie robi!

Potężna dawka anti-ageing’owa

Starzenie to długotrwały proces. Przyspiesza go stres, zanieczyszczenie środowiska, promieniowanie UV, palenie papierosów czy nieodpowiednia dieta. W efekcie nasza skóra staje się mniej elastyczna i jędrna, zaburzone jest mikrokrążenie, co prowadzi do niedożywienia oraz niedotlenienia komórek i tkanek, a także zwolnienia ich regeneracji.
 
Udowodniono, że epikatechiny polifenolowe oraz najsilniejszy znany nauce antyoksydant – astaksantyna mogą spowolnić proces utraty młodości.  Mając to na uwadze dr Ivan Petyaev, były pracownik Uniwersytetu w Cambridge, założyciel firmy Lycotec zrobił badania, z których wynikało, że 90% kobiet i 80% mężczyzn je czekoladę. Dlatego postanowił do flawonoli kakao dodać karotenoid astaksantyny. Dodatkowo zmniejszył ilość kalorii i objętość jednej dawki czekolady. Dlatego batoniki czekolady Esthechoc mają masę 7,5 g i tylko 38 kcal, a zawierają tyle przeciwutleniaczy astaksantyny, ile 300g filet łososia!
 
 
Jedno opakowanie Esthechoc to 21 porcji czekoladek, które należy przyjmować raz dziennie, aby nie tylko opóźnić procesy starzenia ale także zyskać dodatkową dawkę energii dzięki kofeinie zawartej w kakao. Po zjedzeniu takiego opakowania można zrobić przerwę lub kontynuować dostarczanie antyoksydantów. Jedynym przeciwwskazaniem do ich przyjmowania jest alergia na czekoladę.

Jeden batonik, a 10 lat badań

Pomysł opracowania receptury czekolady piękności – Esthechoc i przeprowadzenie rozległych badań na Uniwersytecie w Cambridge zajęło 10 lat.
- W ramach testów, finalnie potwierdzających skuteczność opatentowanej technologii Astacelli, 3000 kobiet w wieku 50-60 lat przez cztery tygodnie dołączały czekoladę Esthechoc do codziennego menu. Po tym okresie biomarkery i parametry metaboliczne ich skóry powróciły do poziomu charakterystycznego dla ludzi w wieku 20 - 30 lat, poprawiła się ich fizjologia skóry – wyjaśnia dr Ivan Petyaev.

Czekolada to chwila przyjemności

Czekoladki Esthechoc to niezwykłe suplementy diety. Nie kojarzą się z lekarstwem. Są idealne dla tych, którzy uwielbiają słodycze czy po prostu czekoladę, bo o  zjedzeniu słodkości trudno zapomnieć.
 
Poza tym nie tylko są smaczne, bo to jednak czekoladki, a nie pastylki, to dodatkowo gruntownie przebadane, co jest nieczęsto stosowaną praktyką w przypadku suplementów diety w ogóle.
Na razie zjadłam połowę opakowania, więc jeszcze trudno o zauważalne efekty na mojej skórze. Jednak za każdym razem czuję, jak po zjedzeniu czekoladki przybywa mi energii do działania – zupełnie jak po wypiciu kubka kawy w pochmurny dzień!
 
Esthechoc: 21x 7,5g - 159 zł do kupienia w w najlepszych salonach kosmetycznych, ośrodkach SPA oraz wybranych domach towarowych (pierwszym klientem jest dom towarowy Harrods w Wielkiej Brytanii) oraz w  sklepie internetowym na stronie www.esthechoc.com.

Więcej o trendach:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)