Co warto wiedzieć o depilacji laserowej?

Co warto wiedzieć o depilacji laserowej?

Sezon jesienno-zimowy jest najlepszym momentem na zabieg depilacji laserowej. Dlaczego? Ile kosztuje depilacja laserowa, na czym polega zabieg i czy jest skuteczny – dowiesz się tutaj.
/ 09.11.2010 12:15
Co warto wiedzieć o depilacji laserowej?

Tradycyjne golenie daje najmniej trwały efekt. Kremy do depilacji nie zawsze radzą sobie z grubszym i ciemnym owłosieniem. Z gładkich nóg dłużej można się cieszyć po zastosowaniu depilatora, bądź wosku, jednakże obie metody uznawane są na dość bolesne. Najskuteczniejszą metodą usuwania zbędnego owłosienia jest laser, ponieważ jako jedyny umożliwia pozbycie się włosów na zawsze.

Jak wygląda zabieg?

Depilacja laserowa polega na stopniowym osłabianiu włosów, a następnie całkowitej ich eliminacji. W jednym mieszku włosowym istnieje kilka cebulek, dlatego do ostatecznego pozbycia się owłosienia konieczne jest wykonanie od 5 do 7 zabiegów w odstępie 4-6-tygodniowym.

Sezon jesienno-zimowy jest najlepszym momentem na laser, ponieważ w tym czasie nie narażamy naszej skóry na niewskazane po zabiegu działanie promieni UV. Kobietom zależy na pokazywaniu gładkich, wypielęgnowanych nóg latem oraz w Sylwestra, a ponieważ 31 grudnia się zbliża, warto pomyśleć o laserze już teraz.

Zalety zabiegów laserowych

Pokutuje przekonanie, że depilacja laserowa jest bolesna, czasochłonna i droga. Jednakże najnowocześniejsze urządzenie do wykonywania zabiegów pozwala zmienić te stereotypy. Dzięki zastosowanym technologiom zabieg jest znacznie krótszy, np. depilacja nóg zajmuje 20 minut, a nie jak zazwyczaj 2–3 godziny.

Czytaj też: Jak dbać o dłonie jesienią i zimą?

Ile to kosztuje?

Jeden zabieg to wydatek rzędu 200-400 zł. Dla porównania depilacja woskiem w salonie kosmetycznym to koszt ok. 100 zł. Zabieg należy powtarzać średnio co 2-3 tygodnie, co w skali roku daje nam kwotę 1800-2500 zł. A czas? Na inną metodę – golenie nóg – kobiety rocznie poświęcają aż 34 godziny. Wykorzystując ten sam czas na jazdę na rowerze, mogłybyśmy zrzucić 2 kg czystego tłuszczu!

Polecamy: Czy sauna ma właściwości lecznicze?