POLECAMY

Co robić, aby długo cieszyć się młodym wyglądem skóry?

Czy korzystanie z solarium faktycznie sprawia, że wyglądamy starzej? Jak dbać o skórę, by długo cieszyć się jej młodym wyglądem? Sprawdź!

dbanie o cerę

fot. Fotolia

Młody wygląd na dłużej

Budowa i funkcjonowanie skóry zależy od zewnętrznych i wewnętrznych czynników, dlatego tak istotna jest jej odpowiednia pielęgnacja i ochrona. Istnieje kilka sprawdzonych sposobów na to, by skóra zachowała swój młody wygląd na dłużej.

Promieniowanie słoneczne, to główna przyczyna powstawania zmarszczek, dlatego skuteczna ochrona skóry przed słońcem, to jeden z najlepszych sposobów zapobiegania ich występowaniu.

"20 minut przed wyjściem na słońce warto pamiętać o nałożeniu kremu ochronnego, odpowiednio dopasowanego do naszej cery. Dodatkowo w walce z kurzymi łapkami pomóc może noszenie okularów słonecznych" – mówi Agnieszka Kowalczyk, kosmetolog w poznańskiej Klinice Urody Mona Lisa.

Zobacz także: Jakich kosmetyków powinnaś używać, jeśli masz cerę z problemami?

Solarium przyspiesza pojawienie się zmarszczek!

 "Negatywnie na skórę wpływają także wizyty w solarium, dlatego jeżeli zależy nam na jak najmniejszej liczbie zmarszczek, warto zrezygnować z tego rodzaju opalania, a zdecydować się na przykład na opalanie natryskowe" – dodaje.

Duży wpływ na kondycję naszej skóry ma także nasza codzienna dieta, dlatego aby opóźnić procesy starzenia warto do naszego menu włączyć takie owoce, jak kiwi, porzeczki, cytrusy czy truskawki bogate w witaminę C oraz przeciwutleniacze, które stymulują kolagen i zwalczają wolne rodniki. Warto także pamiętać o białku zawartym w chudym mięsie czy w nabiale, a także o rybach bogatych w kawasy omega 3.

Nieprawidłowa dieta może prowadzić do powstawania w skórze wolnych rodników, powodujących destrukcję lipidów.

"Obecność lipidów jest dla nas bardzo istotna, gdyż tworzą one w naskórku ochronę przed różnego rodzaju szkodliwymi czynnikami z zewnątrz. Brak lipidów niestety zdecydowanie przyspiesza starzenie się skóry" – mówi Agnieszka Kowalczyk, kosmetolog w poznańskiej Klinice Urody Mona Lisa.

Źródło: Materiały prasowe LTM Communications

Zobacz także: Jak odmłodzić skórę?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/2 lata temu
Ja odżywiam swoją skórę kolagenem w tabletkach - kolagen rybi + kwas hialuronowy, twarz myję w chłodnej wodzie i o tego silnie nawilżający krem. Mam skończone 35 lat i żadnych problemów z cerą :) skóra jest jędrna, napięta i promienna :D
/2 lata temu
wystarczy nawilżać skórę od wew ogórecznikiem. jest np. w GAL URODA