Atrakcyjność kobiet - jakie cechy mają na nią wpływ? fot. Fotolia

Atrakcyjność kobiety - jakie cechy mają na nią wpływ?

Do jakich kobiecych cech mężczyźni mają największą słabość i dlaczego? Wyjaśnienia badaczy z pewnością cię zaskoczą!
/ 30.10.2016 23:14
Atrakcyjność kobiet - jakie cechy mają na nią wpływ? fot. Fotolia

Wszystkie doskonale wiemy, jakie cechy zewnętrzne i wewnętrzne najbardziej kręcą facetów. Jednak prawdziwe powody, dla których mężczyznom podobają się długie nogi, kobiece rysy czy wąska talia, nie są wbrew pozorom takie oczywiste. Przeczytaj, co mówią na ten temat badacze. 

Za co mężczyźni cenią kobiety?

1. Symetryczna twarz

Mężczyznom najbardziej podobają się panie, których prawa połowa twarzy jak najmniej różni się od lewej. Podświadomie uznają je za zdrowsze i sprawniejsze. Im bardziej asymetryczna twarz, tym gorsza jakość genów, a co za tym idzie mniej odporny na negatywne czynniki organizm. Nieregularne rysy twarzy mogą stanowić pozostałość po przebytych w okresie rozwoju chorobach. Do kształtu twarzy przywiązują wagę zarówno mężczyźni, jak i kobiety.

2. Kobiece rysy

Mężczyźni zwracają największą uwagę na panie, które mają kobiece rysy. Odpowiednie proporcje oraz kształt czoła, nosa i ust świadczą o równowadze hormonalnej. Zdaniem psychologów ewolucyjnych panowie przywiązują większą wagę do atrakcyjności twarzy niż ciała, ponieważ twarz jest znacznie bardziej narażona na działanie czynników zewnętrznych i wewnętrznych. Piękna buzia świadczy o dobrym zdrowiu. Panom najbardziej podoba się taka, która wygląda na około 25 lat.

3. Jasna karnacja

Często zażywasz kąpieli słonecznych? Jeśli poszukujesz partnera, powinnaś ograniczyć korzystanie z solarium. Mężczyznom znacznie bardziej podobają się posiadaczki bladej cery niż panie o ciemnej karnacji. Dlaczego? Kobiety, które mają jasną skórę uznawane są przez nich za zdrowe i płodne. Stan skóry w dużej mierze zależy od hormonów płciowych, których poziom zmienia się w różnych okresach życia. Duże znaczenie odgrywa również kolor włosów. Panowie przypisują blondynkom cechy takie jak łagodność czy uległość, dlatego wykazują nimi największe zainteresowanie.

4. Wąska talia

Szczupła talia to kolejna cecha, która wywiera znaczy wpływ na atrakcyjność. Jej posiadaczki mają większe powodzenie u panów, ponieważ wskazuje ona na dobry stan zdrowia. Z badań wynika, że im mniejszy obwód pasa, tym większe prawdopodobieństwo, że kobieta jest zdolna do poczęcia potomstwa. Płodność warunkuje poziom estrogenów i gestagenów. Działanie tych hormonów ma wpływ na budowę ciała i ilość tkanki tłuszczowej.

5. Długie nogi

Zdaniem Martina Tovee'a z Uniwersytetu w Newcastle długie nogą sygnalizują, że kobieta była w dzieciństwie dobrze odżywiana, co wywarło pozytywny wpływ na jej płodność. Poza tym ryzyko, że zapadnie na cukrzycę typu 2 związaną z otyłością czy choroby układu krążenia jest u niej mniejsze niż u posiadaczki krótszych nóg. Według badań zarówno panie, jak i panowie, którzy mają nogi o 5% dłuższe od średniej, uważani są za atrakcyjniejszych od innych.

6. Biust

Wydatne piersi informują mężczyznę, że kobieta ma w nich duże ilości tłuszczu, dzięki czemu będzie zdolna wykarmić dziecko. Nic bardziej mylnego, bowiem mleko nie jest wywarzane przez tkankę tłuszczową tylko gruczoły mleczne. Okazuje się, że posiadaczką idealnych piersi nie jest celebrytka czy aktorka z biustem w rozmiarze D czy większym, ale... Wenus z Milo (do takich wniosków doszli naukowcy, którzy sprawdzili preferencje 1300 mężczyzn, którzy wzięli udział w badaniu). Piersi nie muszą być duże – przede wszystkim powinny być sterczące. Obwisły biust zdradza, że kobieta nie jest już w młodym wieku i ma potomstwo.

7. Wysoki głos

Wysoki głos u pań sugeruje wysokie stężenie estrogenu – hormonu, który odpowiada u płci żeńskiej za płodność. Z wiekiem poziom estrogenów się zmniejsza, a ton głosu obniża, stąd wyższy kojarzy się z młodością i płodnością. Z drugiej strony kobiety, które mają niski ton głosu, uważane są za temperamentne w sypialni, dlatego częściej niż panie z wysokim głosem wybierane są na kochanki.

8. Śmiałość

Z badań wynika, że mężczyźni uznają kobiety pewne siebie za atrakcyjniejsze od nieśmiałych. Panie świadome własnej wartości mają w oczach płci męskiej interesujące życie, silny charakter, nie boją się podejmować nowych wyzwań i z łatwością odnoszą sukcesy na polu zawodowym. Kobiety zakompleksione, które czują się źle we własnej skórze, nie robią na facetach dobrego wrażenia.

Kompleksy, których najbardziej wstydzą się kobiety

9. Inteligencja

Uważa się, że uroda rzadko kiedy idzie z parze z rozumem. Okazuje się, że jest to wyłącznie stereotyp! Według badań przeprowadzonych w London School of Economics wśród 52 tys. osób z Wielkiej Brytanii i USA, piękne kobiety i przystojni mężczyźni mają wyższy poziom IQ. Faceci wbrew pozorom przywiązują dużą wagę do ilorazu inteligencji kobiet, ponieważ jest dziedziczna. Mądrzy, utalentowani rodzice często mają zdolne potomstwo.  

10. Wierność

Wierność odgrywa dla mężczyzn kluczową rolę, ponieważ stanowi dla nich gwarancję, że nie będą wychowywali cudzego potomstwa. Kobiety skromne, o małej liczbie partnerów, niewykazujące tendencji do zdrady, są przez nich uznawane za najlepsze kandydatki na żonę.

Jakie kobiety są atrakcyjne dla mężczyzn?