Kremy i maseczki – jesteś pewna, że dobrze je nakładasz? Zadałyśmy 3 ważne pytania pani kosmetolog, a jej odpowiedzi naprawdę nas zaskoczyły

Czas zmienić przyzwyczajenia…
Kremy i maseczki – jesteś pewna, że dobrze je nakładasz? Zadałyśmy 3 ważne pytania pani kosmetolog, a jej odpowiedzi naprawdę nas zaskoczyły fot. Fotolia

Dla każdej z nas wydaje się to oczywiste: odkręcamy słoiczek, a następnie wyciągamy na palcu odrobinę kremu i wklepujemy w twarz. Nic trudnego. Podobnie z maseczkami – te w płachcie wystarczy rozłożyć i umieścić na twarzy. Czyżby? Po rozmowie z Anną Drobnik, kosmetologiem i szkoleniowcem marki KLAPP Cosmetics, mamy wrażenie, że do tej pory w zakresie nakładania kosmetyków popełniałyśmy wiele błędów. Nigdy jednak nie jest za późno na naukę i poprawę!

Wspominała Pani, że maseczkę w płachcie lub płatki pod oczy powinnyśmy  kłaść na leżąco i pozostać w tej pozycji do ich zdjęcia ze skóry. Tymczasem wiele z nas podczas tego „rytuału" chodzi po mieszkaniu, a nawet gotuje lub sprząta. Czym to grozi?

Najwięcej z substancji aktywnych zawartych w produktach typu maski kosmetyczne skóra czerpie, kiedy odpoczywa. Kiedy mamy taką maskę na twarzy i jednocześnie wykonujemy obowiązki domowe, skóra może się lekko spocić i nie wchłaniać maski. Problemem są też wówczas kurz czy inne eteryczne związki towarzyszące porządkom, które mogą zakłócać pielęgnację.

Tym bardziej dotyczy to masek w płacie, których celem jest napięcie skóry, lifting i poniekąd masaż, który wywołują, gdy leżą na skórze. Skóra powinna być wtedy w spoczynku, dlatego podczas ich stosowania wygodnie ułóżmy się na łóżku czy fotelu. Dlaczego? Powinniśmy tak robić, by skóra była lepiej napięta, a nie poddana grawitacji i wysiłkowi podczas domowych porządków. Gdy chodzimy z taką maską na twarzy, może ona zaszkodzić zamiast pomóc, np. utrwalić obrzęk skóry wokół oczu. A zadaniem masek w płatach czy plastrach jest przecież redukcja obrzęku i wzrost napięcia skóry.

Słyszałam, że nakładanie zbyt obfitej warstwy kremu pod oczy lub na twarz może zaszkodzić skórze. Czy to prawda?

Zbyt obfita warstwa kosmetyku pielęgnacyjnego może zbytnio obciążać skórę. Odpowiedni kosmetyk pielęgnacyjny powinien dobrze wchłaniać się w skórę i nie zostawiać zbędnego filmu. Za duża ilość produktu codziennej pielęgnacji utrudnia też wykonanie makijażu. Tłusta konsystencja spowoduje, że prędzej czy później makijaż „zważy" się na skórze, a nadmiar ciężkiego  filmu tylko podkreśli rozszerzone pory lub niedoskonałości.

Na koniec mam jeszcze pytanie o to, jak ważny jest sposób nakładania kosmetyków - kremów na twarz i balsamów na ciało. Czy powinnyśmy wykonywać przy tym określone ruchy? Czy nieumiejętnym sposobem nakładania kosmetyków możemy sobie zaszkodzić?

Skóra lubi dotyk, szczególnie widać to po „gęsiej skórce", czyli reakcji receptorów czuciowych znajdujących się w skórze. Preparaty codziennej pielęgnacji powinny być aplikowane ze szczególna dbałością. Najlepiej wykonywać ruchy delikatnego głaskania lekko w górę twarzy, tak jakbyśmy chciały przeciwdziałać grawitacji. Skóra, naczynia krwionośne i mięśnie lubią delikatne, koliste rozcieranie, oklepywanie, a na końcu ugniatanie. Ten ruch sprzyja dobremu wchłanianiu kremu i poprawia ukrwienie.

Szczególnie troskliwym dotykiem obdarzmy oczy. Ta delikatna część naszej twarzy potrzebuje masażu, żeby choćby zapobiegać obrzękom i zrelaksować mięsień okrężny oka – jeden z najbardziej zapracowanych mięśni naszej twarzy.

Zrezygnujmy z intensywnego rozciągania i tarcia – takie techniki nie są wskazane w domowej pielęgnacji. Do aplikacji kremu technikami masażu dołóżmy jeszcze kilka ćwiczeń mięśni twarzy, tzw. face fit. Wtedy profilaktyka przeciwstarzeniowa nabierze mocy!

Zobacz inne newsy na Polki.pl

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/rok temu
Warto dbać o cerę o ciało, ja niestety mam atopowe zapalenie skóry i muszę szczególnie dbać o nią, dobrze ze mam fajne kosmetyki z atopis i one fajnie dają radę, łagodzą zaczerwienienia itd. Bardzo jestem z nich zadowolona,
/rok temu
Od zawsze nakładałam maseczkę w trakcie przygotowań i chodziłam z nią po całym domu hehehe. Nie przyszło by mi do głowy, że to może mieć jakiś negatywny wpływ na jej działanie. Człowiek uczy się całe życie :)
/rok temu
Kosmetyki KLAPP byłyby super gdyby nie ta cena... Byłam na zabiegu w gabinecie i kosmetyczka poleciła mi odpowiedni krem, który ma utrzymać efekty na dłużej, ale niestety w tamtym momencie nie mogłam sobie pozwolić na taki wydatek. Kupiłam go dopiero teraz w ofercie na święta, kiedy jest prawie 3 razy tańszy. Jest doskonały i już zamówiłam 2 sztukę, żeby mieć na później, bo w normalnej cenie niestety nie stać mnie jeszcze na takie kosmetyki :(
POKAŻ KOMENTARZE (1)