Weź udział w konkursie i wygraj tablet Yoga Book o wartości 2 699 zł!

Czekamy na najbardziej kreatywne prace! Śpieszcie się, bo konkurs trwa tylko 2 tygodnie!
Małgorzata Czyż / 6 miesięcy temu
Lenovo fot. materiały prasowe
Zależy Ci na mobilności tabletu oraz komforcie użytkowania laptopa, a jednocześnie chcesz, by Twój sprzęt pasował do Twojego stylu? Już nie musisz stawać przed dylematem, które urządzenie wybrać. Wystarczy, że sięgniesz po Lenovo Yoga Book, który doskonale łączy zalety obu tych sprzętów. To najlżejszy i najsmuklejszy tablet konwertowalny na świecie. Zarówno forma, jak i funkcje tabletu Yoga Book były inspirowane prostotą zwykłego notesu. Waży zaledwie 690 g, po otwarciu ma tylko 4,55 mm grubości, a jego akumulator pozwala na nawet 13 godzin nieprzerwanej pracy. 10-calowy ekran obraca się w zakresie 360º, dlatego Yoga Book możesz używać na cztery różne sposoby: tabletu, komputera, podstawki i namiotu. To jednak nie wszystko, na co stać to niesamowite urządzenie. Yoga Book został wyposażony w digitizer, którego używają profesjonalni artyści graficy i projektanci do przenoszenia odręcznych rysunków na ekran komputera.
 

Jedyny w swoim rodzaju notatnik

Największą innowacją w Yoga Book jest zastosowanie wielofunkcyjnego panelu z dotykową klawiaturą Halo Keyboard, która pojawia się, gdy chcesz pisać jak na laptopie, a nieużywana znika, tworząc dodatkowy obszar roboczy do zadań kreatywnych. Klawiatura przewiduje wpisywane przez Ciebie słowa, a jej podpowiedzi pozwalają pisać jeszcze szybciej, zaś funkcja uczenia się poprawia powtarzalne literówki oraz zapamiętuje różnice pomiędzy powszechnymi błędami. Nowa klawiatura działa tak, jak oczekują tego współcześni ludzie – szybko, precyzyjnie i cyfrowo. Po jej wyłączeniu masz do dyspozycji obszar roboczy o przekątnej 10 cali, który obsługujesz innowacyjnym rysikiem Real Pen opartym na technologii Wacom. Dzięki temu możesz tworzyć i zapisywać odręczne notatki, szkice czy grafiki. Rysunki wykonane na panelu dotykowym są odzwierciedlone na ekranie w skali 1:1, dlatego nie musisz rysować bezpośrednio na ekranie, jak w przypadku innych tabletów oraz lepiej widzisz to, co szkicujesz. Real Pen tworzy opór podczas pisania po powierzchni i przekazuje to doznanie z końcówki rysika aż do twojej dłoni, dokładnie tak jak pióro fizyczne. Dzięki temu wyraźnie czujesz różnicę między piórem, pędzelkiem czy kredką, którą masz do wyboru w panelu narzędzi Lenovo Yoga Book. Ponadto rysik rejestruje 2048 poziomów nacisku i 100 różnych kątów, co daje ci kontrolę i precyzję taką, jak przy posługiwaniu się ołówkiem lub pędzelkiem. Wymieniając końcówkę rysika na wkład z tuszem oraz korzystając ze specjalnej podkładki do papieru jesteś w stanie stworzyć dwa dzieła jednocześnie. Jedno będzie klasycznym rysunkiem na kartce papieru a drugie jego cyfrową wersją w formacie jpg lub pdf. 
Dzięki obrotowej konstrukcji, pomysłowej klawiaturze i funkcji tabletu graficznego Yoga Book sprawdzi się jako narzędzie pracy zarówno w biznesie, jak i zawodach artystycznych. To również świetne rozwiązanie edukacyjne dla dzieci oraz pomoc naukowa dla uczniów lub studentów. Już teraz możesz zabawić się w projektantkę mody lub ogrodu, a jeżeli jesteś mamą to pozwól wykazać się swojemu dziecku – urodzinowa laurka dla babci lub dziadka, a może inna niż wszystkie kartka świąteczna. Teraz możesz wysłać ją także mejlem. 
 
 

Do pracy i rozrywki

Dzięki czterordzeniowemu mobilnemu procesorowi Intel® Atom™ wspieranemu przez 4 GB pamięci RAM, 64 GB przestrzeni na dane z opcją rozszerzenia do 128 GB, transmisji danych w standardzie LTE wraz ze slotem na kartę SIM, dwuzakresowemu Wi-Fi oraz systemowi Windows 10, Lenovo Yoga Book zawsze dotrzyma Ci kroku bez względu na to, czy jesteś przedsiębiorczą bizneswoman, grafikiem, projektantką, dziennikarką czy studentką. Komfort pracy na tablecie z systemem Windows jest dużo wyższy, bowiem przypomina pracę na tradycyjnym laptopie ze znanymi aplikacjami.  Dzięki temu zadania rozpoczęte na tablecie można dokończyć na laptopie. To także znakomite rozwiązanie w podróży, gdy chcesz spisać i podzielić się swoimi doświadczeniami z wyprawy lub często uczestniczysz w różnych konferencjach i wyjazdowych spotkaniach.  
Po godzinach urządzenie możesz zmienić w mobilne centrum rozrywki. Jasna i wyraźna matryca IPS o przekątnej 10,1 cala i rozdzielczości Full HD sprawi, że oglądanie filmów i seriali będzie prawdziwą przyjemnością w dowolnym miejscu, zarówno przeszklonych budynkach, zamkniętych pomieszczeniach, jak i w ogródku ulubionej kawiarni.  Dopełnieniem całości jest towarzystwo wbudowanych głośników z technologią Dolby Atmos, aby usłyszeć każdy dźwięk wyraźnie, nawet najdrobniejszy szmer. Cały obszar ekranu jest aktywny na dotyk, co w połączeniu z funkcją szybkiego robienia screenów oraz dodawania komentarzy pozwala ci korzystać z niego jeszcze szybciej i wygodniej, a co najważniejsze – bardzo intuicyjnie. Yoga Book świetnie sprawdzi się także przy przeglądaniu stron internetowych, czytaniu elektronicznej prasy, e-booków czy graniu w gry. Wybierz sposób korzystania, który najbardziej pasuje do ciebie i pozwoli ci zrealizować wszystkie wyzwania dnia codziennego. 
Yoga Book  - twój osobisty notatnik, pomocnik i kompan podróży jest gotowy do działania. 
 

Chcesz wygrać Lenovo Yoga Book? Weź udział w naszym konkursie!

 

Zadanie konkursowe

Notatki? Zapiski na zdjęciach? Projekt ogrodu? Szkic stylizacji? Prześlij nam swój pomysł na wykorzystanie rysika w Yoga Book! Czekamy na najbardziej kreatywne prace w dowolnej formie - opisowe, graficzne lub video!

Nagroda:

Lenovo Yoga Book 

 

LAUREATKA:

Katarzyna P. z Warszawy

 

 
 
Materiał powstał przy współpracy z marką Lenovo