Samsung Galaxy Note 7 płonie fot. allaboutsamsung

Samsung wycofuje z rynku Galaxy Note 7 z przyczyn bezpieczeństwa

Smartfon może spłonąć w twoich rękach. Obejrzyj przerażające wideo z restauracji!
Edyta Liebert / 11.10.2016 13:09
Samsung Galaxy Note 7 płonie fot. allaboutsamsung

To definitywny koniec szeroko promowanego Samsunga Galaxy Note 7. Jeśli z jakiegoś powodu jeszcze nie zwróciłaś swojego Note'a 7, to koniecznie zastosuj się do zaleceń producenta, który przyznał, że wypuścił na rynek wadliwy produkt.

Samsung prosi wszystkich swoich klientów o wyłączenie Galaxy Note7. Wzywa sprzedawców sprzętów elektronicznych do tymczasowego wycofania Note'ów 7 z oferty.

Samsung Galaxy Note 7 eksploduje

Wszystko to z powodu ostatnich doniesień: telefony, które firma dawała klientom w zamian za wadliwe produkty, płoną - ulatnia się z nich dym. Nowe egzemplarze Note 7 miały być bezpieczne, ale okazały się gwoździem do trumny świetnie zapowiadającego się sprzętu. Samsung wydał oświadczenie.

- Współpracujemy z odpowiednimi organami nadzoru w celu wyjaśnienia przyczyn zgłoszonych ostatnio incydentów dotyczących Note 7. Bezpieczeństwo użytkowników jest dla nas najważniejsze. Z tego powodu Samsung zwraca się do wszystkich operatorów i sprzedawców na całym świecie o wstrzymanie sprzedaży i wymiany Note 7 do czasu zakończenia postępowania wyjaśniającego. Dokładamy wszelkich starań, aby wraz z właściwymi organami nadzoru wyjaśnić tę sytuację. Użytkownicy oryginalnych oraz wymienionych Note 7 powinni wyłączyć telefony i zaprzestać ich używania, a także skorzystać z dostępnych środków zaradczych - czytamy.

Masz taki telefon? Zobacz, co może się stać:

W internecie jak grzyby po deszczu pojawiają się nowe zdjęcia dokumentujące eksplozje smartfonów.

W ciągu ostatnich dni media  poinformowały o 5 przypadkach, w których użytkownicy wymienionych już Note'ów 7 skarżyli się na płonące w urządzeniach baterie. Do poważnego incydentu doszło na pokładzie samolotu linii Southwest Airlines, co doprowadziło do ewakuacji pasażerów i personelu przed startem.

 

. بعد از پست قبلی، حداقل ۲مورد آتش سوزی دیگر فقط در خاک آمریکا گزارش شده. در همین حال رسانه کره ای Yonhap گزارش داده که تولید نوت۷ متوقف شده. البته احتمالا این توقف موقتی است. اکثر اپراتورهای موبایل آمریکا و فروشگاه های این کشور، فروش نوت۷ رو متوقف کرده اند و مشتری ها می توانند گوشی رو بدون هیچ محدودیتی مرجوع کنند. ضرر وارد شده به اعتبار سامسونگ به اندازه ای زیاده که تغییر نام گلکسی نوت (Galaxy Note) دور از ذهن نیست. #Samsung #Galaxy #GalaxyNote #Note7 #سامسونگ #گلکسی #نوت۷

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika فروشگاه اینترنتی evero (@evero.ir)

Co dalej z Samsungiem?

Fani technologii są w żałobie. Żal patrzeć, że najbardziej obiecujący smartfon na rynku z niego znika. Potencjalny sukces przeobraził się w największą wpadkę koncernu. Ale nie oznacza to, że przedsiębiorca chowa głowę w piasek i będzie starał się kamuflować incydent nowym modelem. Koreański gigant nie zamierza przyspieszyć premiery swojego najnowszego dziecka: tak jak w przypadku poprzedników, prezentacja modelu Galaxy S8 odbędzie się na przyszłorocznych targach Mobile World Congress w Barcelonie.

9 naprawdę nowych rzeczy w iPhone 7

Tagi: Samsung