kobieta z telefonem fot. Fotolia

iPhone 8 - cena, funkce, opinie

Nam nowy smartfon Apple coś przypomina. Wam też?
kobieta z telefonem fot. Fotolia
Nowy iPhone 8 ma być prawdziwym hitem. I nie ma się co dziwić, bo przecież jego premiera nastąpi w 10 urodziny pierwszego iPhona wydanego przez Apple'a. Smartfon ma być droższy o 150-200 dolarów od swojego poprzednika. Czym zaskoczy nas producent bestselerowych smartfonów?  

Dziurka w tylnej obudowie iPhona! Wada produkcyjna?

Ekran OLED w nowym iPhone 8

Po pierwsze - ekran OLED. Ekran będzie delikatnie zakrzywiony, co zmniejsza ryzyko uszkodzenia podczas upadku i przede wszystkim sprawia, że obraz wyświetlany na monitorze ma dużo lepszą jakość. O co chodzi w technologii OLED? Czym się wyróżnia? To przede wszystkim dostępność diod we wszystkich kolorach, co zapewnia wspomniane powyżej dokładne odwzorowanie barw. Diody organiczne rozwiązują również problem ograniczonych kątów widzenia.

iPhone 7 spłonął na oczach właścicielki! Mamy video!

Dwudzielny ekran z panelem Touch ID

Ale to nie wszystko. Najprawdopodobniej Apple ma pozbyć się górnej i dolnej ramki ekranu, zaś tradycyjny przycisk Home zostanie usunięty. Skaner linii papilarnych TouchID będzie więc całkowicie zintegrowany z ekranem. Wyjątkowy ekran podzielony będzie na dwie części. W pierwszej pojawią się aplikacje. W drugiej znajdziemy obszar funkcyjny z TouchID. To właśnie on umożliwi skanowanie odcisków palców, które pozwolą na odblokowanie telefonu bez wpisywania hasła. iPhone 8 ma mieć też możliwość bezprzewodowego ładowania.

Czy iPhone 8 wam czegoś nie przypomina?

Niestety iPhone 8 wizualnie do złudzenia przypomina Samsunga Galaxy S7 Edge. Podobnie jak rywal ma ekran OLED i skaner linii papilarnych. Czyby Apple wzorował się na koreańskim producencie? 
Premiera iPhone'a 8 już we wrześniu.

Nokia 3310 reaktywowana! Kultowy model wraca w nowej odsłonie

Zobacz film pokazujący jak wyglądać będzie iPhone8 i jego rywal Samsung Galaxy S8