Syn i ojciec chory na Alzheimera śpiewają w samochodzie

Znakomicie śpiewają dawne przeboje! Internauci zachęcili ich do wydania płyty, na którą zbierają fundusze.
Edyta Liebert / 15.02.2017 08:46

Nigdy nie jest za późno by sięgnąć po marzenia, jednak w tym przypadku trzeba mierzyć się z czasem. 80-letni Ted McDermott jest chory na Alzheimera, ale zaniki pamięci nie obejmują... słów wspaniałych piosenek, które wykonuje po mistrzowsku. Jego syn, chcąc jak najdłużej pomóc ojcu zachować pamięciową kondycję, wpadł na pomysł wspólnego śpiewania podczas przejażdżek samochodem. Ten duet skradł nasze serca!

Na rynek wraca Nokia 3310! Jak będzie wyglądać i ile kosztować?

Mac McDermott nie spodziewał się takiego odzewu. Konto na YouTube "The Songaminute Man" ma kilkanaście tysięcy fanów, a filmiki obejrzało kila milionów widzów. Ich sekretem są... geny: i ojciec, i syn, mają silne, męskie głosy i słucha się ich z przyjemnością.

Wzruszające zdjęcia: pies, który przytula się do przechodniów

Syn i ojciec chory na Alzheimera śpiewają w samochodzie - to terapia

Alzheimer to bezlitosna choroba, która dotyka nie tylko tracącego pamięć, lecz także rodzinę - bywa, że 80-latek nie rozpoznaje już twarzy, nie wie, gdzie się znajduje, jednak świat muzyki i śpiewania nie przestaje być mu znajomy, odnajduje się w nim znakomicie - stąd pomysł, by wspólnie śpiewać i... wydać płytę. Zebrali już 54 tys. funtów, co stanowi 75% kwoty potrzebnej do uzyskania.

LIST DO REDAKCJI: Czy powinnam oddać mamę do domu starców?

Kibice i słuchacze podrzucili ten temat synowi śpiewającego 80-latka. Internautów poruszyła historia tego duetu, dlatego też Mac uruchomił zbiórkę crowdfundingową, czyli każdy może dorzucić swoją cegiełkę, która pomoże w realizacji projektu płyty "The Songaminute Man".

Rzucił ją chłopak, gdy zobaczył jak chora na łuszczycę dziewczyna wygląda bez makijażu

To też sposób na rozpowszechnienie potrzeb wnikliwych badań nad Alzheimerem. Filmiki z YouTube pełnią funkcję uświadamiającą i promującą leczenie Alzheimera, który wciąż jest nieuleczalny.

7 mitów na temat Alzheimera

KOMENTARZE (0)