POLECAMY

To nie modelka z okładki modowego magazynu, a Magda: 17-latka, która choruje na raka

Magda Więcławska ma 17 lat i choruje na nowotwór złośliwy jajnika. Nie chce jednak zamykać się na świat, a przeciwnie: realizuje marzenia, projektuje koszulki. Działa!
To nie modelka z okładki modowego magazynu, a Magda: 17-latka, która choruje na raka fot. Screen Facebook Wygraj rundę z Magdą

Żeby naprawdę poznać jej historię, trzeba posłuchać jej wideo na YouTube. Ma 17 lat, poukładane w głowie, ma marzenia, plany - od zawsze chciała być modelką. Ma predyspozycje, jednak teraz... jest w Hannoverze i próbuje wygrać z rakiem.

Zdaniem ekspertów do 2025 roku w Polsce zachorują prawie 2 mln osób

 

#rundadlamagdy

Post udostępniony przez Magda Więcławska (@_magydaa_)

"Marzę o życiu, o tym żeby zobaczyć morze, biegać, ćwiczyć i tańczyć, kiedy mam ochotę"

Magda Więcławska ma 17 lat i nowotwór złośliwy jajnika. Piękna nastolatka chce cieszyć się młodością, spełniać marzenia, tak jak jej rówieśnicy. Ma siłę, by walczyć z chorobą i przełamywać bariery, które niegdyś wydawały się jej nie do przejścia: utrata włosów, starania o prace modelki, prośba o pomoc. Jest silna i odważna, zdecydowanie aż nadto dojrzała, doświadczona przez los. 

- Przeszłam już operację usunięcia guza, która uratowała mi życie i pozostawiła po sobie stomię. Potrzebuję waszej pomocy w dojściu do pełnego zdrowia. - pisze. - Marzę o życiu, o tym żeby zobaczyć morze, biegać, ćwiczyć i tańczyć, kiedy mam ochotę. Potrzebuję tylko złotówki przelanej na moje konto. Siła tkwi z nas wszystkich, wystarczą małe gesty.

Postanowiła zawalczyć o siebie i wygrać tę walkę. Na Facebooku założyła stronę "Wygraj rundę z Magdą". Tam wrzuca zdjęcia, aktualizuje co u niej się dzieje: szczerze, autentycznie, rzeczowo. Każdy swój ruch wyjaśnia i tłumaczy wprost: potrzebuje pieniędzy. Uruchomiła zbiórkę. Czemu?
- Ponieważ oprócz kosztów samego leczenia, moi rodzice muszą płacić też za dojazdy do kliniki, które są bardzo kosztowne, a nie opłaca ich fundacja. Jako że mama jest przy mnie cały czas i podróżuje ze mną pomiędzy Polską a Hannover, to nie jest w stanie zarobić na pokonanie trasy Polska - Hannover, oraz Hannover - Polska raz w miesiącu, co miesiąc, ponieważ już teraz wydaje duże pieniądze na dodatkowe terapie oraz alkalizującą dietę, której jestem poddawana. Cieszę się że mogę mieć ją blisko siebie zawsze, kiedy czuję się gorzej i chciałabym żeby mogło tak pozostać.

Objawy raka jajnika: przeczytaj koniecznie

#cancerfighters, czyli razem w raka!

Magda Więcławska jest nastawiona pozytywnie i zaraża optymizmem innych: każdy sukces ją cieszy, każde odwiedziny, życzliwy komentarz czy najdrobniejsza wpłata. Nie jest tak, że nie daje nic od siebie: wraz z firmąa Accenture, wpadła na pomysł stworzenia koszulek #cancerfighters, a pieniądze ze sprzedaży trafiają na jej leczenie. Ludzi dobrej woli jest naprawdę dużo. Dzięki temu może też spróbować swoich sił jako modelka - jej zdjęcia maja głębię.

 

photographer @polny.grzyb makeup @jestemchi

Post udostępniony przez Magda Więcławska (@_magydaa_)

- Chcę odnaleźć w sobie pasję, pomysły na siebie. Zawsze marzyłam o modelingu, a teraz, kiedy noszę na sobie pooperacyjne blizny i stomijny woreczek, szansa na stawanie przed obiektywem nabiera nowego znaczenia.
Oprócz spełniania marzeń chcę pokazać wam że jestem taka jak wy, to, co fizycznie nie wpływa w żaden sposób na realizację moich marzeń - wyznaje.

 

Fotografujemy 😊

Post udostępniony przez Magda Więcławska (@_magydaa_)

Jak możesz pomóc?

Kupując koszulkę https://pomagam.pl/akcjakoszulki lub wpłacając dowolną kwotę na konto.

Subkonto na stronie fundacji You Can Help:
http://ychf.org/walka-magdy-z-nowotworem
lub przelew tradycyjny :
Fundacja You Can Help
ul. Piotrkowska 222/8A
90-369 Łódź
NIP 725-210-22-41
BANK: ING Bank Śląski
Konto złotówkowe:
07 1050 1461 1000 0090 3082 3281
Konto walutowe (euro):
81 1050 1461 1000 0090 3082 3307

IBAN: PL
SWIFT: INGBPLPW
TYTUŁEM: Magdalena Więcławska - darowizna

Jak wygląda leczenie raka w Polsce?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)