POLECAMY

Gdzie w Polsce najbardziej boli głowa? Statystyki wskazują na znaczące różnice między regionami

To, gdzie mieszkasz, może mieć wpływ na częstotliwość występowania silnego bólu głowy.
Gdzie w Polsce najbardziej boli głowa? Statystyki wskazują na znaczące różnice między regionami fot. Fotolia

Każdy z nas wie, co to jest dokuczliwy ból głowy, który zazwyczaj przychodzi nagle, znikąd i powoduje spustoszenie. Jak donosi "Dziennik Gazeta Prawna" w ciągu roku aż 35 tysięcy Polaków trafia do szpitala z powodu bólu głowy. To 10 procent wszystkich hospitalizacji w naszym kraju!

Ale to tylko statystyka. Bo wiele zależy od regionu, w którym mieszkają pacjenci. Według danych, w czterech województwach w Polsce wskaźniki odnotowujące zgłaszanie się pacjentów z bólami głowy, są najwyższe - tych ciągnących się z południowego wschodu na północny zachód, czyli od Podkarpacia do Wielkopolski, przez województwo świętokrzyskie oraz łódzkie.

Screen DGPW których województwach boli nas najmniej? Kto nie ma powodów do narzekań? Do grona szczęśliwców należą mieszkańcy Pomorza - zdaniem ekspertów, zachodni pas Polski od Dolnego Śląska do Pomorskiego, przez Lubuskie i Zachodniopomorskie, może poszczycić się najlepszą statystyką.

Dlaczego miejsce zamieszkania ma wpływ na ból głowy?

Wielu osobom ból głowy kojarzy się jako reakcja organizmu na hałas, zgiełk miasta, smog. Jak uważają jednak eksperci, geolokalizacji bólu głowy w tym przypadku nie da się jednoznacznie wytłumaczyć. Badacze są zdania, że nie ma na to wpływu ani zanieczyszczenie powietrza, ani warunki pogodowe!

"Jak na dworze zimno, to ludzie mają w d*** smog!"

Ból głowy - przyczyny

Bólowych dolegliwości nie należy lekceważyć, ani tym bardziej tłumaczyć, że mieszka się na Podkarpaciu czy w Małopolsce. Przyczyny bólu głowy mogą mieć różnorakie pochodzenie i być sygnałem poważnych zaburzeń organizmu.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Zdiagnozuj się! Rozpoznaj swój ból głowy

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/rok temu
Mieszkam w Warszawie i zmagam się z silnymi migrenami. Nie chciałam się truć lekami przeciwbólowymi i koleżanka mi poleciła komorę hiperbaryczną przy ulicy Kredytowej, bo jej bardzo pomaga na migreny i rzeczywiście to działa. Po zabiegu migreny pojawiają się coraz rzadziej. Nawet załapałam się na rabat przy 10 sesjach.