27 Finał WOŚP fot. Marcin Michoń

Ponad 73 tys. zł zebrane w sztabie WOŚP w Edipresse

Ależ to były emocje! To już 4. raz, kiedy w siedzibie Edipresse, na ulicy Wiejskiej, działał sztab WOŚP, tworzony przez ludzi mamotoja.pl i polki.pl. Co się działo w tym roku?
/ 15.01.2019 14:50
27 Finał WOŚP fot. Marcin Michoń

Odkąd w 2016 roku nasze redakcje zaangażowały się w zbieranie pieniędzy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, grudzień i część stycznia upływają nam najpierw na gorączkowych przygotowaniach do Finału, a potem – w 2. niedzielę stycznia – na intensywnym liczeniu pieniędzy, karmieniu i ogrzewaniu zziębniętych wolontariuszy oraz na odczuwaniu wielkiej radości, że oto dzieje się coś ważnego. Następnego dnia padamy ze zmęczenia, ale w dniu finału adrenalina nie opuszczała nas do nocy. Z naszych wyliczeń wynika, że sztab mamotoja.pl i polki.pl zebrał około 73.550 zł. Teraz czekamy na dane z banku, który przeliczy także walutę i inne zebrane precjoza.

27 Finał WOŚP w sztabie na Wiejskiej

Jak mijał ten uroczysty dzień w naszym sztabie? Najlepiej opowiedzą to zdjęcia i komentarze Aleksandry Sokalskiej, szefowej sztabu:

fot: Grała z nami Dorota Zawadzka, która "przy okazji" kwesty odpowiadała rodzicom na pytania dotyczące wychowania


fot: Baliśmy się pogody (niemal przez cały czas padało), ale wolontariackim sercom niestraszne trudne warunki atmosferyczne – wolontariusze owijali puszki w folie, żeby nie przemakały, i zakładali kilka warstw ubrań, by było im ciepło.


fot: Wolontariusze dzięki ofiarności sponsorów mogli się posilić i napić, a dzięki WOŚP mogli oglądać, jak gra Orkiestra poza Edipresse

Nasi wolontariusze

68 wolontariuszy — dzieci i dorośli — wszyscy z wielkimi sercami do pomagania. - Grały też z nami dzieci i nauczyciele z Instytutu Głuchoniemych – byli wspaniali, udało im się razem zebrać prawie 10.000 zł – to ich tak zdopingowało, że już zapowiedzieli swoje uczestnictwo w naszym sztabie za rok! - opowiada szczęśliwa (i bardzo zmęczona!) Aleksandra Sokalska. Bardzo Wam wszystkim dziękujemy!

fot: Marta ofiarnie zbierała pieniądze na Żoliborzu, za nic mając złą pogodę!

Serdecznie dziękujemy też naszym redakcyjnym koleżankom i ich rodzinom za pomoc w liczeniu pieniędzy. Bez Was sztab liczyłby je nadal!


fot: Najmłodsza pomagierka, Matylda, dzielnie asystowała rodzicom podczas liczenia pieniędzy.

Dostaliśmy puchar od WOŚP!

Przedstawicielki naszego sztabu – szefowa, Aleksandra Sokalska i członkini komisji, Joanna Sokołowska, gościły w telewizji podczas transmisji na żywo, a na ich ręce Jurek Owsiak przekazał puchar dla całego wydawnictwa.


fot: Aleksandra Sokalska, szefowa sztabu WOŚP w Edipresse, z pucharem od Jerzego Owsiaka

Edipresse jest związane z WOŚP już od wielu lat: gramy z nimi, organizując sztab i aukcje, promujemy program Fundacji Ratujemy i Uczymy Ratować oraz chętnie relacjonujemy w naszych serwisach działania Orkiestry.

Dziękujemy partnerom naszego sztabu

Kiedy wolontariusze wracali zziębnięci do naszego sztabu, mogli ogrzać się w naszej kafeterii. Tam czekało na nich jedzenie i napoje od naszych partnerów. Firma Sante podarowała nam batoniki, Green Nero vouchery na kawę, Hortex soki owocowe, cukiernia Blikle pączki, piekarnia Putka pieczywo, pączki i drożdżówki, Hochland przygotował serki, Sokołów kabanosiki, a pan Grzesio z naszej firmowej kafeterii ugotował rozgrzewającą zupę. Bardzo Wam dziękujemy za pomoc!

Podziękowania także dla studia tatuaży w Warszawie - Nanuszka Art Studio, które jeszcze w grudniu zorganizowało akcję zbierania pieniędzy dla WOŚP, przeznaczając na ten cel dochody z wykonanych tatuaży.

A ile zebrała cała Orkiestra? Aukcje Allegro dla WOŚP – w tym aukcja okładki "Mamo, To Ja" - wciąż trwają i nadal możecie wysyłać SMS oraz wpłacać pieniądze bezpośrednio na konto Fundacji, ale już wiemy, po wstępnym rozliczeniu sztabów, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podczas 27. Finału zebrała 92 143 798 zł!

Tagi: WOŚP