6 sposobów, dzięki którym pozbędziesz się kompleksów raz na zawsze

Może czas wreszcie przestać się tak wszystkim przejmować?
Jak pozbyć się kompleksów fot. Fotolia

Dziewczyny już takie są. Każda z nas, z każdym dniem chce wyglądać lepiej. Nawet jeśli każdemu facetowi (i kobiecie), którego mijamy kręci się za nami głowa. Zapytaj kobietę o jej największą wadę, każda bez większego trudu wskaże (jedną - wiadomo, ale nierzadko kilka) rzecz, którą najchętniej by w sobie zmieniła. Niestety, najwięcej z nich dotyczy naszego wyglądu, bo... kobiety najzwyczajniej w świecie są próżne. A jeśli mówią, że nie są - kłamią. No bo czy każda z nas z czystym sumieniem może powiedzieć, że nie zazdrości koleżance markowej torebki, butów czy tego, że jest po prostu szczuplejsza od nas? Szczególnie wtedy, jeśli wiemy, że żadnym cudem nie wbijemy się w szorty z zeszłego roku...

Wszystkie odcinki i ciekawostki na temat serialu Dziewczyny 3.0 znajdziesz tylko u nas

Rzec można - kompleksy normalna rzecz. Ale jak sobie z nimi radzić, kiedy przeszkadzają nam w codziennym funkcjonowaniu?

Za chuda, za gruba, za duże brwi... Koniec z kompleksami!

6 sposobów na pozbycie się kompleksów:

1. Ciągle uważasz, że tu i tam masz za dużo? To chyba dawno nie miałaś w rękach żadnego kobiecego magazynu i rzadko korzystasz z Instagrama. Ruch "body positive" zdobywa coraz więcej zwolenniczek. Oczywiście, nie chodzi w nim o to by tyć ponad miarę ani o kult nadwagi, ale kobiece ciało powinno być apetyczne, a nie nadmiernie wychudzone. Absurdalnie szczupła sylwetka nie jest już obiektem pożądania. Warto wreszcie wbić to sobie do głowy.

2. Patrzysz na siebie i jesteś... bardzo krytyczna. Jesteśmy prawie pewne, że wykrzywiasz obraz samej siebie. Jeśli masz wątpliwości, po prostu zapytaj - koleżanki, chłopaka, przyjaciółki. Coś co ty uważasz za kompleks, dla innych może być nawet niezauważalne.

3. Czas przekuć wady na zalety. Uważasz, że nie ma nic gorszego niż diastema? Zobacz na modelki, które dzięki niej robią karierę. Dlaczego? Bo się wyróżniają! A nie ma nic gorszego niż nuda i przeciętność.

Modelka ze znamieniem na twarzy pomaga pokochać siebie

4. Skoncentruj się na tym, w czym jesteś najlepsza. Pamiętaj, nie ma ideałów. Nie istnieje też ideał kobiecego ciała. Jeśli uważasz, że nie możesz pochwalić się pięknymi włosami, eksponuj długie nogi. Jeśli twoim problemem jest nadmiar tłuszczyku, podkreślaj swoje piękne i ponętne usta. W swoim ciele masz z całą pewnością kilka takich części ciała, które są twoją olbrzymią zaletą.

5. Często spotykasz się z krytyką - przynajmniej wiesz, co powinnaś w sobie zmienić. Oczywiście, nie wszystkie słowa należy brać do siebie - przyjmuj tylko konstruktywną krytykę, która pchnie cię do działania, a nie zdemotywuje.

6. Wyluzuj. Wiem, że to łatwo powiedzieć, ale przestań się wreszcie zadręczać i analizować każdą część ciała. Przecież najbardziej liczy się całokształt. Nie ma sensu się rozdrabniać, każdy ci to powie. A jeśli potrzebujesz natychmiastowego kopa - od czego są zabiegi kosmetyczne, diety pudełkowe, osobisty trener? Nawet przedłużenie rzęs może poprawić samoocenę. Ale pamiętaj, wszystko w granicach rozsądku, bo z "upiększaniem się" łatwo przesadzić.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/rok temu
przepraszam, ale to głupi bełkot jest