POLECAMY

Matka zostawiła niemowlę w aucie, a sama poszła na zakupy. Dziecko nie żyje

Gdy kobieta wróciła do samochodu, jej 8-miesięczna córka nie oddychała. Mimo reanimacji lekarzom nie udało się uratować niemowlaka. Sprawę bada prokuratura.
Małgorzata Germak / 8 miesięcy temu
Matka zostawiła niemowlę w aucie, a sama poszła na zakupy. Dziecko nie żyje fot. Fotolia

Do tragedii doszło przed sklepem w Przywidzu (woj. pomorskie). 8-miesięczna dziewczynka, zostawiona sama w samochodzie, zmarła. Dziecko prawdopodobnie się zachłysnęło.

26-letnia matka zaparkowała samochód przed jednym ze sklepów. Była z nią jej 8-miesięczna córka. Kobieta wysiadła i poszła na zakupy, a dziecko zostawiła w aucie w foteliku. Gdy wróciła, córka była nieprzytomna. Dziecko nie oddychało. Na miejsce od razu została wezwana karetka pogotowia.

„Mimo działań reanimacyjnych nie udało się przywrócić funkcji życiowych dziecka. Sekcja zwłok odpowie na pytanie, jaka była przyczyna śmierci” – powiedziała w rozmowie z TVN24 Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.
Mówi się jednak o tym, że najprawdopodobniej dziecko nieszczęśliwie się zachłysnęło.

Co trzeba umieć, by uratować ludzkie życie?

Policjanci przesłuchali matkę oraz zabezpieczyli materiały z monitoringu sklepu. To pozwoli ustalić, jak długo niemowlę było pozostawione bez opieki w samochodzie. Śledczy i prokuratura podkreślają, że jest jeszcze zdecydowanie za wcześnie, żeby mówić o jakichkolwiek zarzutach.

Zachłyśnięcie lub zakrztuszenie u niemowlaka nie jest niczym dziwnym, potrafi się często zdarzać. Jego skutki mogę być groźne, dlatego tak bardzo liczy się natychmiastowa reakcja. Dziecko może się zachłysnąć, gdy rodzice są obok w pokoju. Dlatego, zwłaszcza w przypadku tak małych dzieci, lepiej nie zostawiać ich samych, a poza tym zawsze warto być czujnym.

Czytaj też:

Jak uchronić dziecko przed złodziejem, pedofilem, porywaczem? 7 ważnych zasad!
Oto jak może się skończyć publikowanie zdjęć dzieci w internecie. Polska blogerka przeżyła chwile grozy…

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)