Paweł Adamowicz z żoną fot. ONS.pl

Żona Adamowicza opublikowała ostatnie zdjęcie z mężem. Co napisała?

Rodzina nie zdążyła się z nim pożegnać. Prezydent Gdańska zaatakowany podczas finału WOŚP zmarł 18 godzin po zamachu. Żona i córka upamiętniły go na Facebooku.
Małgorzata Germak / 16.01.2019 10:40
Paweł Adamowicz z żoną fot. ONS.pl

Magdalena i Paweł Adamowicz byli małżeństwem przez 20 lat. Mają dwie córki – starszą Antoninę i młodszą Tereskę. Gdy doszło do zamachu na prezydenta, jego żona z dziećmi były na drugim końcu świata – w Stanach Zjednoczonych, gdzie uczy się starsza córka. Po żonę Adamowicza wysłano rządowy samolot, jednak zanim udało jej się dotrzeć do Polski, Paweł Adamowicz zmarł. Rodzina nie zdążyła się z nim pożegnać.

Paweł Adamowicz nie żyje. Polska łączy się w proteście przeciw nienawiści

We wtorek żona Pawła Adamowicza umieściła w internecie wzruszający wpis.

Nasze ostatnie wspólne zdjęcie, ale ciągle jesteśmy rodziną. Kochanie jesteś ciągle w naszych sercach, w naszych umysłach, i w naszych uściskach
– napisała Magdalena Adamowicz.

Również córka prezydenta, Antonina, upamiętniła tatę, zmieniając zdjęcie w tle na Facebooku na ich wspólne, rodzinne.

Przypomnijmy – prezydent Gdańska został trzykrotnie ugodzony nożem na scenie przez Stefana W. podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mimo reanimacji i operacji lekarzom nie udało się go uratować. Rany okazały się zbyt poważne. Zmarł z powodu niewydolności wielonarządowej 18 godzin po zamachu. W miastach całej Polski trwają marsze przeciw nienawiści, ludzie gromadzą się i palą znicze, chcąc upamiętnić śmierć prezydenta Gdańska.

Kiedy pogrzeb Pawła Adamowicza?

Pogrzeb prezydenta Gdańska zaplanowany jest na sobotę. Tego dnia dnia prezydent Andrzej Duda ogłosi żałobę narodową. Żałoba trwa już w pomorskim i niektórych miastach, w tym w Warszawie. W ratuszu w stolicy i w Gdańsku wystawiono księgę kondolencyjną poświęconą Adamowiczowi, gdzie mieszkańcy mogą się wpisywać.

Zobacz też:Finał WOŚP w świetle tragedii. Zmarł prezydent Gdańska. Jerzy Owsiak składa rezygnację