dziecko fot. Adobe Stock

Znęcała się nad dzieckiem w przedszkolu. Ujawniono nagranie!

Ujawniono dramatyczne nagranie ze znęcaniem się nad dziećmi w przedszkolu w Nowym Sączu. Dyrektorka placówki odpowie za przemoc wobec maluchów.
Małgorzata Germak / 21.03.2018 16:09
dziecko fot. Adobe Stock

Kilkuletni chłopiec płakał i mówił, że go boli. Dyrektorka do niego, że „boleć, to dopiero może zacząć”. W programie TVN „Uwaga!” ujawniono szokujące nagranie, na którym widać, jak kobieta krępuje, obezwładnia i szarpie 3-letniego chłopca. Sprawą zajęła się prokuratura.

„Żeby prowadzić wózek z dzieckiem, nie trzeba mieć nawet mózgu” – Marcin Prokop miażdży rodziców

Na nagraniu, które można było obejrzeć w programie „Uwaga!” i i „Uwaga! po uwadze” widać, jak kobieta krępuje i szarpie trzyletniego chłopca. Szerzej o dramatycznej sytuacji w jednym z prywatnych przedszkoli w Nowym Sączu opowiedziały byłe pracownice placówki.

Płakał, mówił, że boli. A pani dyrektor do niego, że boleć to dopiero może zacząć. Żeby przestał, nie wierzgał nogami, żeby jej nie kopał, bo zaraz ona go kopnie. To było cały czas tak. A ona potrafiła powiedzieć: ‚Masz dzisiaj pecha, ja cię usypiam’” – czytamy w serwisie TVN24 wypowiedź byłej pracownicy przedszkola.

Podobno dyrektorka bywała agresywna i porywcza, a jej zachowanie budziło wśród dzieci strach.
„Zdarzały się sytuacje, kiedy ona wyprowadzała dziecko do swojego gabinetu. Nas tam nie było wtedy. Nie wiemy, co tam się działo, co ona robiła z dzieckiem” – czytamy dalej na TVN24 relację byłej pracownicy przedszkola. Mówi się, że dyrektorka krzyczała i często uderzała dłonią o blat.

Pracownice zwróciły się o pomoc do psychologa współpracującego z przedszkolem i opowiedziały o skandalicznym zachowaniu dyrektorki. Według TVN24 psycholog porozmawiała o tym z dyrektorką, która rzekomo obiecała poprawę.

W TVN wypowiadali się też rodzice, którzy byli zszokowani zachowaniem dzieci, które się nie bawiły ze sobą, tylko krzyczały. Jedna z matek opowiadała, że zaczęła obserwować w domu u swoich córek dziwne zachowanie – bały się wejść do toalety w domu, a wcześniej normalnie z niej korzystały. Inny rodzic zauważył agresywne zachowania u syna po powrocie z przedszkola. Rozmowy o tym z dyrektorką podobno nic nie dały.

Te zdarzenia miały miejsce pół roku temu. Wszczęto wtedy postępowanie prokuratorskie. Teraz, gdy TVN ujawniło nagranie z monitoringu, na którym dyrektorka usypia małego chłopca, znęcając się nad nim, sprawa nabrała rozgłosu.
Jak informuje TVN24 prokuratura postawiła dyrektorce przedszkola zarzuty znęcania się nad dzieckiem.

To może cię zainteresować:

Dlaczego księża i politycy mają decydować o tym, czy urodzisz ciężko chore dziecko?Myślisz, że długo rodziłaś? Poród tej kobiety powinien trafić do księgi rekordów!