Zmarła kobieta, która urodziła dziecko w wieku 63 lat fot. Adobe Stock

Zmarła kobieta, która urodziła w wieku 63 lat. Internauci są zdania, że skrzywdziła własną córkę

72-letnia mieszkanka Holandii osierociła 9-letnią dziś córkę. Internauci są zdania, że in-vitro było bardzo nierozsądną decyzją kobiety.
/ 17.07.2020 14:49
Zmarła kobieta, która urodziła dziecko w wieku 63 lat fot. Adobe Stock

O Tineke Gessing z Holandii świat usłyszał w momencie, kiedy w 2011 roku poddała się procedurze in vitro w wieku 63 lat. Teraz z jej rodzinnej miejscowości dotarły do internautów smutne wieści. 72-letnia Tineke zmarła, osieracając 9-letnią córkę. 

63-latka z Holandii urodziła dziecko dzięki in-vitro

Kiedy Gessing zamarzyła o dziecku i postanowiła zajść w ciążę, w Holandii odmówiono jej wykonania zabiegu in vitro. Zdaniem lekarzy u kobiety powyżej 50. roku życia może nieść ze sobą zbyt poważne ryzyko zarówno dla matki, jak i dla płodu. Mimo to, 63-latka postanowiła się nie poddawać i znalazła pomoc poza granicami rodzinnego kraju. 

Udała się do Włoch, gdzie po zabiegu zaszła w ciążę i po powrocie do kraju urodziła zdrową córkę. Już wtedy pojawiły się głosy, że kobieta jest nierozsądna, bo tak późne macierzyństwo skrzywdzi jej córkę. Teraz te komentarze powróciły. 

Internauci krytykują późne macierzyństwo 

W sieci nie brakuje wypowiedzi internautów, którzy są zdania, że Gessing w ogóle nie powinna mieć dziecka w tak późnym wieku, skoro zdawała sobie sprawę, że może osierocić córkę już po kilku latach.

Bardzo dojrzałe macierzyństwo często jest krytykowane, ze względu na to, że matki w podeszłym wieku nie mają już tak wiele sił witalnych, by zajmować się maleńkim dzieckiem i mogą przedwcześnie umrzeć. Takie argumenty pojawiły się też w sytuacji Gessing. 

- I po co jej było to in-vitro? Teraz córka została bez matki, zanim zdążyła się nią nacieszyć
- Niby mama, a prawie jak babcia. Nie uwierzę, że nie liczyła się z ryzykiem osierocenia malucha 
- Skrajna nieodpowiedzialność. Ledwie urodziła, a już córka została sama. Tragedia dla całej rodziny - piszą internauci w mediach społecznościowych

Rodzina Tineke Gessing nie podała przyczyny śmierci kobiety. Nie wiadomo również, czy była to kwestia terapii hormonalnej prowadzonej w jej przypadku przed zabiegiem in-vitro, czy też innego schorzenia. 

Może cię też zainteresować: 
Pokazała zdjęcie swojej 3-letniej córki w pełnym makijażu. "Nie powinno być tego w Internecie"
80-letnia położna zdradza kontrowersyjne metody porodu. Nie uwierzycie, do czego wykorzystuje widelec
Wrzuciła ośmiomiesięczne niemowlę do basenu. Rodzice krytykują kontrowersyjną naukę pływania