dlaczego nie powinno się zaklejać kamery w laptopie fot. Adobe Stock

Zaklejasz kamerę w laptopie? Według jednego z producentów ten błąd może być bardzo kosztowny

Zaklejanie kamery w laptopie może okazać się błędem, który w naprawie będzie bardzo kosztowny. Apple ostrzega, że w ten sposób można nawet zepsuć matrycę wyświetlacza.
Urszula Wilczkowska / 12.07.2020 12:12
dlaczego nie powinno się zaklejać kamery w laptopie fot. Adobe Stock

Wiele osób decyduje się zakleić kamerkę w swoim laptopie czy komputerze. Nie używa się ich na co dzień, a z całego świata codziennie płyną informacje o hakerach, którzy dzięki podstępnie zainstalowanemu na naszych urządzeniach złośliwemu oprogramowaniu mogą śledzić przez nie każdy nasz ruch.

Wiele mówi się o tym, że przez kamery i mikrofony śledzą nas nie tylko ci, którzy chcą nam zaszkodzić, ale przede wszystkim... firmy, od których kupujemy sprzęt. Ludzie, którzy wierzą w tę teorię, również z dużą dozą nieufności podchodzą do sprzętów, które mogą przekazywać dźwięk i obraz.

Tymczasem okazuje się, że zaklejanie kamerek jest sporym błędem, a jego naprawa może być bardzo kosztowna!

Apple ostrzega przed zaklejaniem kamer internetowych

Chociaż zaklejenie kamerki to świetny (i prawdopodobnie najbardziej skuteczny) sposób na walkę z podglądaczami, plaster, gruba taśma lub specjalna zaślepka w tym miejscu może poważnie uszkodzić komputer.

Jak ostrzega Apple, producent bardzo popularnych MacBooków, zaklejenie kamery grubszym materiałem może sprawić, że laptop nie będzie się domykał, co w przypadku dociśnięcia na siłę może skończyć się uszkodzeniem matrycy wyświetlacza. Nie musimy chyba mówić, że bez tego elementu laptopy nie są zdatne do użytku... Ich wymiana jest za to bardzo kosztowna.

Obecnie kamerki mają obok czujnik, który świeci się, gdy kamera jest włączona. Dzięki temu nie musimy się martwić, że ktoś podgląda nas bez naszej wiedzy. Jeśli jednak czujesz się bezpieczniej z zaklejoną kamerką internetową, postaraj się użyć jak najcieńszej taśmy.

Źródło: dobreprogramy.pl

To też może cię zainteresować:
Minimalny dochód życiowy dla osób dotkniętych kryzysem gospodarczym
Czy w Polsce wróci pełny lockdown? Minister Szumowski postawił sprawę jasno
Popularny sklep sprzedawał naszyjniki ze... swastyką. Klienci oburzeni

Tagi: komputer