Za dowiezienie na aborcje do wiezienia nowy pomysl Bodgana Chazana fot. Fotolia

Za dowiezienie na aborcje do wiezienia nowy pomysl Bodgana Chazana

„Należy karać nie tylko kobietę i lekarza, ale nawet taksówkarza wiozącego kobietę na zabieg”
/ 22.01.2018 14:06
Za dowiezienie na aborcje do wiezienia nowy pomysl Bodgana Chazana fot. Fotolia

Zdaniem prof. Bogdana Chazana aborcja jest zamachem na życie człowieka i karać za nią należy nie tylko kobietę i lekarza, a nawet taksówkarza wiozącego kobietę na zabieg.
Po odrzuceniu w pierwszym czytaniu obywatelskiego projektu "Ratujmy Kobiety" liberalizującego obecną ustawę i skierowaniu do dalszych prac w komisjach projektu "Zatrzymaj aborcję" dyskusja w mediach rozpoczęła się na nowo.

Rozważania dietetyka. 3 powody dla których powinnaś przestać oglądać #fitporn na Instagramie

Profesor Chazan do niedawna był szefem warszawskiego Szpitala Świętej Rodziny.
Po utracie stanowiska i występach w mediach, w których opowiadał o klauzuli sumienia i swoim niezrozumieniu dla obowiązku poinformowania rodziców, o ryzyku wystąpienia wad genetycznych u ich jeszcze nienarodzonego dziecka.
Profesor zmusił swoją pacjentkę do urodzenia dziecka bez mózgu, z wodogłowiem, brakami kości czaszki, powiek, nosa i gałkami ocznymi poza czaszką. Dziecko umierało w męczarniach przez 10 dni.   

Chazan wypowiedział się w programie Jacka Niziemkiewicza o wynikach głosowań nad obywatelskim projektem Ratujmy kobiety, odrzuconym w pierwszym czytaniu i skierowanym do komisji projektem "Zatrzymaj aborcję" - który zakłada wykreślenie z obecnej ustawy zapisu pozwalającego na przerwanie ciąży ze względu na stwierdzoną niepełnosprawność lub chorobę.

Przerwanie ciąży jest zamachem na życie człowieka, więc każdy, kto tego zamachu dokonuje, bez względu na to, czy jest to sama kobieta, lekarz, położna, czy taksówkarz, który dowozi kobietę na zabieg, powinien ponieść konsekwencje prawne. - powiedział prof. Zbigniew Chazan w programie #RZECZoPOLITYCE

 

Projekt jest podobny do obowiązującego w Wenezueli, czy od niedawna w Irlandii prawa przez które, kobiety umierały z powodu ciąży pozamacicznej, czy w wyniku stanu zapalnego po ciąży obumarłej.
Każde poronienie otwierało śledztwo mające sprawdzić, czy kobieta się do niego nie przyczyniła. Wiele wenezuelskich  kobiet po dziś dzień odsiaduje wyroki dożywocia za poronienie.
Dziś w całej Polsce odbędą się protesty przeciwko ustawie:

Czarna środa 17.01.2018 

W całej Polsce, a także za granicą, odbędą się demonstracje przeciw próbie wdrożenia kolejnych ograniczeń w dostępie do aborcji#CzarnaŚroda #StrajkKobiet#dejavu #RatujmyKobietyhttps://t.co/ydzUvCOhay sprawdź po update!

LISTA WYDARZEŃ pic.twitter.com/oC7aUnzzCQ

— Polish Feminists (@PolishFeminists) 16 stycznia 2018

 

Profesor Bogdan Chazan powoływał się także na wyrok Trybunału Sprawiedliwości, który orzekł, że od momentu połączenia komórki jajowej i plemnika należy się płodowi szacunek i prawo do życia jak człowiekowi.

Co sądzicie na ten temat?

Zobacz także:Zima znowu w natarciu! Czekają nas siarczyste mrozy i porywiste wiatryJak rodzić, to tylko w japońskim szpitalu! Zobaczcie, co tam do jedzenia dostają matki po porodzie

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/19.01.2018 12:06
Parodia goni parodię 😲Pomijam fakt czy rzeczywiście tak jest jak pisze Kama,że 90% Polaków przyznaje się do bycia katolikami choć nie pisze ona ilu z nich jest praktykujących.Pomijam fakt ile osób popiera czy nie popiera aborcji ale czy autorytetem w tej dziedzinie ma być profesor,który pod hasłem ratowania płodu przyczynia się do daj strasznego bólu noworodka z wadami wrodzonymi.Czy był on przy tym dziecku w pierwszych i ostatnich godzinach jego bolesnego życia i śmierci?Gdzie był ów profesor ze swoimi poglądami?Bo na pewno nie przy tym dziecku,bo noworodek przestał być płodem więc już jego życia nie trzeba ratować i może umierać w swoim cierpieniu.A rodzice ich w ogóle nikt nie będzie jak takie przeżycie wpłynie na nich.A taksówkarz ... śmiech na sali ma być karany za wiezienie kobiety.Idąc dalej tym tokiem myślenia zamknijcie wszystkich facetów bo gdyby nie ich plemniki nie było by aborcji.
/19.01.2018 02:11
Boże widzisz, a nie grzmisz.
/18.01.2018 15:08
W kraju gdzie 90% ludzi przyznaje , że jest katolikami mówimy tak łatwo o aborcji o zabijaniu . Aborcja jest i zawsze będzie morderstwem. Popieram dr.Hazana