jane fot. instagram.com/janeparkx, kolaż Polki.pl

Wygrała milion i pozwała loterię – historia Jane Park

Ta historia to dowód na to, że pieniądze szczęścia nie dają.
Marta Słupska / 16.02.2017 12:06
jane fot. instagram.com/janeparkx, kolaż Polki.pl

Cztery lata temu 17-letna wówczas Jane Park z Wielkiej Brytanii wygrała milion funtów w loterii Euromilions. Pieniądze bardzo zmieniły jej dotychczas spokojne życie: kupiła dwa domy, zerwała z chłopakiem, wyprowadziła się od rodziców, zdecydowała się na kilka operacji plastycznych i zaczęła ubierać się w luksusowych sklepach odzieżowych. Brzmi jak bajka? Niekoniecznie. Jane, która ma obecnie 21 lat, przyznaje, że owszem, loteria zmieniła jej życie, ale… na gorsze.

Wygrana zniszczyła jej życie?

Myślałam, że po wygranej w loterii moje życie będzie dziesięć razy lepsze, a jest dziesięć razy gorsze. Byłoby mi o wiele łatwiej, gdybym nie wygrała. Ludzie patrzą na mnie i myślą: chciałabym prowadzić twój styl życia i mieć tyle pieniędzy co ty. Ale oni nie zdają sobie spraw z rozmiaru mojego stresu. Mam rzeczy materialne, ale poza tym moje życie jest puste. Jaki jest jego cel?
– powiedziała dziewczyna.

Jane złożyła pozew przeciwko organizatorowi loterii. Chce zmienić zasady jej funkcjonowania tak, by w grze nie mogły brać udziału osoby niepełnoletnie (obecnie graczami mogą być już 16-latkowie). Jak przyznała, jeśli wygra, odszkodowanie przeznaczy na cele charytatywne.

 

Doing a bit modelling x

Post udostępniony przez Jane Park (@janeparkx)

Nam przypadek Jane przypomina o tym, że bogactwo nie zapewnia szczęścia, co udowadnia wiele historii osób opływających w luksusy, także tych z pierwszych stron gazet. Wydaje się, że mają wszystko, a tak naprawdę są nieszczęśliwi i samotni, popadają w uzależnienia… Pieniędzmi trzeba umieć mądrze zarządzać, a czy taką umiejętność może mieć nastolatka? Jane najwyraźniej jej nie miała.

Gdy chłopak zobaczył ją bez makijażu... zakończył związek. Chora na łuszczycę wizażystka nie poddała się i pokazuje, jak radzić sobie z chorobą